Szuperintelligens lehet Budapest – de hogyan?

Szuperintelligens lehet Budapest – de hogyan?

Utolsó frissítés:

Szerző:

szerző:
techline.hu
Tetszett a cikk?

Az előrejelzések szerint 2020-ig több, mint 15 milliárd intelligens eszköz kapcsolódik majd egymáshoz világszerte.

Az előrejelzések szerint 2020-ig több, mint 15 milliárd intelligens eszköz kapcsolódik majd egymáshoz világszerte. Ez azt jelenti, hogy nemcsak az emberek közötti elektronikus kommunikációban, hanem az ipari és szolgáltatói szektorban is kialakul az igény az olyan intelligens eszközök használatára, amelyek minden időpillanatban kommunikálhatnak egymással, egymást irányítják, átalakítva ezzel a végfelhasználók életét és a vállalkozások tevékenységét.

Az M2M (Machine-to-Machine) kommunikáció (más néven a 'tárgyak vagy intelligens eszközök internete') olyan technológia, ahol az eszközök összeköttetésben vannak egymással, adatokat osztanak meg saját állapotukról vagy tevékenységükről. Az M2M kommunikációnak köszönhetően nemcsak az üzletvitel egyszerűsödik és válik jóval költséghatékonyabbá, hanem a segítségével egyszerűbbé, kényelmesebbé és biztonságosabbá is válik az életünk. (A cikk a hirdetés után folytatódik.)

A Nokia Siemens Networks K+F divíziójának magyar mérnökei olyan intelligens rendszereket fejlesztenek, amelyek mind az energiaellátás, mind az egészségügy, mind pedig a tömegközlekedés területén jelentős változásokat hozhatnak a felhasználók számára. A fejlesztések alapján Budapest pár éven belül szuperintelligens várossá válhat, amelyben okos eszközökön keresztül olyan kényelmi szolgáltatással segítik a felhasználókat amelyekkel tetemes mennyiségű időt és pénzt takaríthatnak meg.

A Nokia Siemens Networks szeptember 13. és 16. között négynapos roadshow keretében mutatja be magyar nagyvállalatok és a kormányzati szektor számára a világ számos pontján jól működő M2M piaci megoldásokat és azokat a magyar fejlesztéseket, amelyeknek köszönhetően nálunk is robbanásszerű fejlődés várható az M2M kommunikáció terén.

Hozzászólások