Ha esetleg felmerül egy vitában, hogy a Yahoo! vajon el fogja-e érni még egyszer azt a népszerűséget és hírnevet, amit kénykorában (tulajdonképpen a Google előtt) tudhatott magáénak, akkor előbb utóbb szembesülünk az érveléssel: a legnagyob neveknek és IT-szakembereknek sem sikerült rendbe tenni a netes óriást. A veszteség évről évre növekszik, a részvényesek elégedetlenek, az internetes óriás hajdani hírneve pedig lassan teljesen megszűnik.
Most éppen szegény Scott Thompson-t (akinél a múlt héten rákot diagnosztizáltak) távolította el az igazgatótanács, mivel Scott egy kicsit kozmetikázta CV-jét tanulmányaival kapcsolatban. Az új CEO Ross Levinsohn lesz, aki immár a hatodik a sorban. Lássuk kiket „fogyaztott el” eddig a Yahoo!
Az első áldozat Tim Koogle (nem Google, de hasonlít – viccelődnek is szegénnyel sokat a neve miatt) – ő 1995-től (az alapítástól) 2001-ig volt a Yahoo! vezére. Az egyetlen vezető aki igazán kimagasló eredményeket ért el, hiszen az ő időszakkal alatt fejlődött a Yahoo! vezető keresővé és tartalomszolgáltatóvá. Később azonban Tim is belenyúlt dolgokba, amik később rossz döntésnek bizonyultak (broadcast.com, Geocities felvásárlás), ekkor indult a Yahoo! pech-sorozata, ami azóta is tart…
A második CEO 2001-2007 között próbálta a céget visszatéríteni hajdani dicsőséges állapotába. Érdekesség, hogy Tery Semel egyáltalán nem IT-szakember – a Yahoo! igazgatótanácsa és részvényesei Hollywood-ban keresték a megoldást: Tery a Yahoo! előtt 24 évet húzott le a Warner Bros berkeiben. Az ő nevéhez fűződik a világ egyik legnagyobb tévedése is: egy Harvardról kidobott fiatalember kereste meg, egy közösségi oldal ötletével. Semel kidobta az illetőt: a fiatalember neve Zuckerberg volt, az ötlet pedig a „Facebook” névre hallgatott.
2007 és 2009 között Jerry Yang vette át a vezetést, pontosabban visszavette: Jerry egyike a Yahoo! alapítóinak. Ő főleg arról híres, hogy visszautasította a Microsoft 44,6 milliárdos felvásárlási ajánlatát. Az MS ezen jól berágott, ebből kifolyólag egy jó darabig nem lesz másik ajánlat részükről. Yang 2009-ben lemondott.
2009-ben érkezett Carol Bartz, aki a világ egyik leghíresebb, IT-varázslója. Csodát ő sem tudott tenni, annyit azonban elért, hogy kb. kétmilliárd forintnak megfelelő összeggel távozott a Yahoo! éléről. A veszteség közben tovább növekedett.
Az ötödik áldozat Thompson volt, aki mindent megpróbált (szolgáltatások összevonása, költségcsökkentés), egy kicsit vissza is fogta a veszteségeket - ám valószínűleg csak botrányos távozása és hamisított életrajza kapcsán fogunk rá emlékezni.
A legújabb CEO, aki immár a hatodik a sorban, Ross Levinsohn – sok sikert kívánunk neki, bár a fentiek fényében egy kicsit olyan érzése lehet, mintha „elátkozott” céghez került volna…