Tőlünk megtudhatja a sikeres vállalatirányítás titkait

Tőlünk megtudhatja a sikeres vállalatirányítás titkait

Utolsó frissítés:

Szerző:

szerző:
techline.hu
Tetszett a cikk?

A piacvezető vállalkozások titka befektetéseik megtérülésének aprólékos tervezése és mérése − áll az Aberdeen...

A piacvezető vállalkozások titka befektetéseik megtérülésének aprólékos tervezése és mérése − áll az Aberdeen Research friss jelentésében. A nemzetközi kutatócég hat tényezőt állapított meg, amelyek alapján előre jelezhető egy beruházás sikere vagy kudarca.

Az Aberdeen-jelentés szerint egyértelmű az összefüggés egy beruházás megtérülésének aprólékos tervezése és mérése, valamint a vállalat általános összteljesítménye között – összegezte a felmérés megállapításait a vállalatirányítási megoldásokkal foglalkozó LLP Dynamics hazai vezetője. Czermák András a jelentést idézve elmondta, míg a kategóriájuk legjobbjaiként számon tartott társaságok mindegyike már a tervezési szakaszban felmérte vállalatirányítási projektje megtérülését, a sereghajtóknak csupán 71 százaléka tette ugyanezt. A befektetés megtérülési pontja után a vezető és a sereghajtó cégek közötti különbség tovább nő: az elit 42, míg a leszakadók csak 7 százaléka figyel továbbra is a rendszer hozamára.

Az angolszász kutatócég kimondja, a helyzet végletes: azok a cégek, amelyek nem hajlandók vagy képesek célszámokhoz kötni és mérni a beruházási projektjük megtérülését, inkább bele se fogjanak a fejlesztésbe – húzza alá a szakértő.

Az intelmek betartásával már nagyot nem hibázhatunk új vállalatirányítási megoldásunk bevezetésénél, de mindezt a gyakorlatba átültetni sohasem könnyű − hangoztatja Czermák András. Szakember tanácsát kérhetjük viszont abban is, hogy megfelelő mérőszámok és ellenőrzési módszerek álljanak rendelkezésünkre.

Nézzük ezek után a sikeres vállalatirányítás hat pontját!

  1. Kell egy csapat! Egy megfelelő csapat felállításával annak tagjai a szakmai tudás és tekintély birtokában képesek a gyakorlati szemléletű megvalósításra.
  2. Az üzleti célok szem előtt tartása. Amennyiben mindent mérünk, ami csak mérhető, és szigorú számokhoz kötjük a projekt megfelelőségét, nemcsak a végfelhasználók teljesítménye növekszik, de javul az üzleti döntések minősége is.
  3. A rendszer lehetőségeinek maximális kiaknázása. Egyetlen szoftver sem mondja meg, hogyan lehetne gyorsabban, egyszerűbben és hatékonyabban dolgozni. Ugyanakkor a megfelelő szakértő felismeri és képes egy-egy cégre alkalmazni a szoftverben rejlő lehetőségeket. Gyakran ez a vízválasztó a projektben siker és kudarc között.
  4. A fejleszteni kívánt folyamatok meghatározása. Ha nem tudjuk pontosan már a bevezetés előtt, mit várunk a rendszertől, mely folyamatainkat szeretnénk javítani vagy automatizálni, jobb, ha egy fillért nem költünk a beruházásra, mert kétséges a megtérülése.
  5. Egyedi, vagy felhő? Választani kell e két megoldás közül. A kettő között az egyszeri beruházás méretében, a bevezetés idejében, és a hosszú távú üzemeltetési költségekben is jelentős különbségek vannak. Egyik sem jó vagy rossz, megalapozott döntésre van szükség.
  6. A felhasználók betanítása. Minden rendszer annyira képes, amennyit a felhasználók kihoznak belőle. Az alulképzett emberek biztosan nem képesek teljesíteni a tőlük és a rendszertől elvárt növekedést.
Hozzászólások