Mint mára kiderült, a hitelminősítőknek valójában nincs is joguk bárkit is minősítgetni, legjobban teszik, ha meghúzzák magukat. Nem volt ez mindig így. Az alábbiakban felidézzük a Fidesz korábbi szövegeit, amikor a Fitch, az S&P és a többiek mind, kivétel nélkül azt igazolták, hogy Gyurcsány és Bajnai félnótás amatőrök, és a gazdaságpolitika úgy szar, ahogy van. Varga Mihálynak, Szíjjártó Péternek, Semjén Zsoltnak és a többieknek a kipirosodott pofikájukra a jól bevált popsikenőcsöt ajánljuk.
"Hazánk újabb leminősítése a bizonyítéka annak, hogy a kisebbségi kormány képtelen kezelni a válságot, cselekvőképtelensége miatt Magyarország egyre nehezebb helyzetbe kerül. A sorozatban negyedik - nagy hitelminősítő intézet általi - leminősítés egyértelműen mutatja: gazdasági fordulatra van szükség. Magyarországot, a magyar gazdaságot újra növekedési pályára kell állítani, ehhez azonban kiszámítható, hiteles és alkalmas gazdaságpolitikára van szükség. Minderre a jelenlegi kormány képtelen, ezért az előrehozott választás immár gazdasági kényszerré vált."
Tállai András, ogy. képviselő, Fidesz (2008. július 28.)
Szijjártó a Standard and Poor's nemzetközi hitelminősítő intézet legújabb jelentéséről ugyanakkor azt mondta, hogy a dokumentum "fehéren-feketén" alkalmatlannak nevezi a kormány gazdaságpolitikáját.
(2008. március 18.)
Szekeres (Vidám) Imre nevetgélt tegnap reggel a Nap-keltében, ha van nálam egy utászszekerce, biztosan miszlikre szeletelem a készüléket. A Fitch nevezetű hitelminősítő intézet (Európában a legnagyobb) minap megjelent közleményéről ment a szó, amely szerint Magyarország elégtelent kapott az EU-iskolában, miután már megint nem készítette el a házi feladatát. Hogyan vélekedett minderről a derűs luxusproletár? Azt mondta, téves a Fitch megítélése, egyszerűen nem igaz. (Valószínűleg füllentenek.)
Pilhál György, Magyar Nemzet (2005. december 8.)
A Fitch Ratings Magyarországot érintő tegnapi leminősítése már szégyen hazánkra nézve. Magyarország adósbesorolási minősítése szerint most Tunéziával került egy kategóriába, és minden újonnan csatlakozott ország megelőzött minket - mondta szerdai sajtótájékoztatóján Varga Mihály annak kapcsán, hogy a hitelminősítő intézet kedden a tartósan magas államháztartási hiányra hivatkozva elsőrendű "A" adóskockázati kategóriából a közepes befektetői - spekulatív elemeket is tartalmazó - "BBB" sávba sorolta a magyar szuverén küladósságot. Varga Mihály rámutatott, hogy a Medgyessy-Gyurcsány-kormány hat évvel vetette vissza az országot, hiszen akkor volt hasonló besorolása hazánknak. Mint mondta, az ország adósbesorolása tíz éve folyamatosan javult, és ezt a tendenciát sikerült most megfordítania a kormánynak. Varga Mihály rámutatott, hogy a gazdaságpolitika megváltoztatása nélkül a lejtőn nem lesz megállás.
(2005. december 7.)
[Varga Mihály] elmondása szerint arra is kíváncsi, hogy sikeres gazdaságpolitika esetén a hitelminősítők miért minősítik le Magyarországot sorozatban.
(2005. július 5.)
A KDNP elnöke felhívta a figyelmet arra, hogy a Fitch Ratingsnek, Európa legnagyobb hitelminősítő intézetének szakvéleménye szerint a GDP arányos deficit tekintetében Magyarország a "világelső".
(2006. június 10.)
És végül a millió további ilyen helyett egy egészen friss LOL: Szijjártó: Reméljük többen is követik a Fitch példáját
A magyar kormány már korábban világossá tette, hogy meggyőződése szerint a rövid távú leminősítéseket hosszú távú felminősítések követhetik - így kommentálta a miniszterelnök szóvivője, hogy negatívról stabilra javította a magyar besorolást a Fitch. A Széll Kálmán Terv és a konvergenciaprogram bemutatása után indokolt volt, hogy a Fitch negatívról stabilra javította a magyar kilátásokat... Szijjártó Péter hétfőn újságírók előtt kiemelte: remélik, hogy ez az első ilyen lépés, és azt több is követi majd.
(2011. június 6.)