A kubai forradalom vezetője a hivatalos cubadebate.cu internetes oldalon helyi idő szerint vasárnap közzétett kommentárjában úgy vélekedik, hogy Barack Obama amerikai elnök az amerikai államok Port of Spain-i csúcsértekezlete végén tartott sajtókonferenciáján "kemény és kitérő választ" adott a blokád lehetséges feloldásával kapcsolatban.
Castro emlékeztetett arra, hogy "a Kuba elleni kegyetlen blokád emberéletekbe került, és sok szenvedést okozott. Nem lehet mentség semmilyen igazságtalanságra, semmilyen bűnre, függetlenül attól, hogy mikor követték el azt" - hangsúlyozta a kubai vezető.
A 82 éves Fidel Castro arról is írt, hogy Obama "csaknem egyidős" az 1962 márciusában elrendelt blokáddal (az amerikai elnök 1961. augusztus 4-én született), és megemlítette, hogy kettejük születésnapja között mindössze kilenc nap van a naptárban (Castro augusztus 13-i), bár ő már "csaknem kétszer annyit élt".
Az amerikai elnök elismerte, hogy a közel öt évtizede tartó amerikai blokád "nem működött", de a kubai "emberi jogi mulasztásokra" hivatkozva elvetette azt a gondolatot, hogy "egyik napról a másikra" feloldják a korlátozásokat. Az Amerikai Államok Szervezetének (AÁSZ) csúcstalálkozója záródokumentumáról éppen ezért nem született konszenzusos megállapodás a 34 részt vevő tagállam között, mivel több baloldali rendszerű ország vezetője, Hugo Chávez venezuelai elnökkel az élen, elfogadhatatlannak tartotta a Kuba elleni embargó kérdésének megoldatlanságát, valamint a szigetország távoltartását a csúcstól. Kubát 1962-ben zárták ki az AÁSZ-ból.
Obama még a csúcs előtt közölte, hogy kész a párbeszédre, arra, hogy "új irányt" adjon Washington és Havanna kapcsolatainak. Raúl Castro kubai elnök válaszában leszögezte: nyitott a Washingtonnal való párbeszédre "minden témában, beleértve az emberi jogokat, a sajtószabadságot, a politikai foglyokat", de csak "egyenlőségi alapon" és "a kubai szuverenitás tiszteletben tartásával".
Kubai embargó: Castro Obamát győzködi
Ismét a Kuba elleni amerikai embargó feloldását követelte Fidel Castro volt kubai elnök.

„Matolcsy váltig erősítgette, hogy megvan a pénz, de kidurrant a lufi” – megszólalt a HVG-nek a jegybank felügyelőbizottsági tagja
Van lelkifurdalásom, lehettem volna vagányabb vagy harciasabb, de évekig tudomásul vettük, hogy az MNB alapítványait és ingatlanfejlesztéseit nem ellenőrizhetjük – ismeri el Nyikos László felügyelőbizottsági tag.
Már Bosznia ügyében is orosz propagandát tol a magyar kormány
A Kreml megerősítette: napokon belül jöhet a Trump-Putyin csúcstalálkozó
Sikerült megállapodniuk a találkozó helyszínéről is.
Para-Kovács Imre: A Mészáros-féle magánszavanna rejtett, de messzire vezető olvasata
Néhány órával az önkormányzati einstand után meghalt a Ruszwurm cukrászda tulajdonosa
Szamos Miklós 78 éves volt, szívinfarktus végezhetett vele, miután az önkormányzat rátette a kezét legendás cukrászdájára.
Rapper a közönség közt, szakállas nő a bódéban, Kiss of Life a nagyszínpadon – fotógaléria a Sziget első napjáról
Hadházy dokumentumokat mutatott be arról, hogy Hatvanpusztán lakóépületek is vannak
Slawomir Sierakowski: A fasizmus dörömböl Lengyelország kapuján
Kíméletes, egyszerű és meghosszabbítja az életet – mi az a japán gyaloglás, és ki végezheti?
Azahriah üzent a Borsnak: „Jövő tavasszal mentek a búsba az eltartóitokkal együtt”
Focizás után rosszul lett és meghalt egy 11 éves kisfiú Békés megyében
A kiérkező mentősök sem tudták megmenteni a fiú életét.