Mintegy 80 szélsőjobboldali gyűlt össze a város vasútállomásán, és indult el a városközpont felé, hogy tiltakozzon egy neonáci mozgalom vezetőinek őrizetbe vétele miatt. A rendőrség azonban útjukat állta. A tüntetők közül néhányan erőszakkal át akarták törni a rendőrsorfalat, ekkor pattant ki az összecsapás. A tüntetők szétfutottak, a rendőrök pedig többüket üldözőbe vették.
A rendőrség házkutatást tartott kedden a neonáci mozgalomhoz közel álló személyeknél Prágában, Pilsenben (Plzen), Cáslavban, Brnóban és több dél-morvaországi településen, s mintegy 20 embert őrizetbe vett. Elsősorban különféle rendezvények szervezőiről, weboldalak szerkesztőiről és zenekarok tagjairól van szó, akik eltűrik a rasszista és neonáci beszédeket és jelszavakat.
Klára Samková ügyvéd, aki a neonáci tevékenységgel gyanúsítottak védelmét is több ízben ellátta, újságíróknak azt mondta: az államügyész engedélye alapján a Nemzeti Ellenállás nevű mozgalom vezetőinek lakásaiban tartottak házkutatást.
Neonácik csaptak össze rendőrökkel Csehországban
Szélsőjobboldali tüntetők csaptak össze a rendőrséggel szerda este a csehországi Karlovy Varyban.
Kell egy sztori, hogy összeálljon az emberek fejében: Mizsei Jani csak egy van a városban
Magyar Péter Bohár Dánielnek: A családom pihenését és az utazásunkat magam fizettem
A Tisza-kormány vak miniszterét becsmérelte Ábrahám Róbert, Magyar Péter válaszolt
Karafiáth Orsolya: Nincs más levegő. Mindig egymás elől szívjuk el
64 csapat vehet majd részt a következő foci vb-döntőn – Infantino a jövőről
Az amerikaiak újra támadták Iránt, miután Teherán tüzet nyitott a Hormuzi-szorosban haladó hajókra
Felnyomták az Unicum legendája miatt a Zwackot, még a GVH is vizsgálódott
„Amikor meghallottam a hangját, rögtön éreztem, hogy ebben több van” – a Bon-Bon énekesére emlékezünk
„A baj az, hogy nem nekünk, kispénzűeknek épült. Itt havi 1200 forint a szoba, a régi kabinoknál 6 hónap került 200 forintba”
Egykor akár százezer ember is kint volt a Római-parton.