Az nagy létszámú rendőri jelenlét ellenére Mir Hoszein Muszavinak, a június 12-én tartott elnökválasztás vesztesének több száz híve igyekezett a parlamenthez, a rohamrendőrség könnyfakasztó gránátokat vetett be ellenük. A tömegoszlatásban részt vettek a Baszidzs milícia, vagyis az önkéntesek alkotta ultrakonzervatív félkatonai szervezet tagjai is. A demonstrálók Ahmadinezsád-ellenes jelszavakat skandáltak.
Eközben letette a hivatali esküt szerdán a teheráni parlamentben Mahmúd Ahmadinezsád iráni elnök. A szertartás, amelyen több ellenzéki vezető és mérsékelt képviselő nem vett részt, a Koránból való idézetek felolvasásával kezdődött, majd a második hivatali időszakra beiktatott elnök ünnepélyes esküt tett, hogy megóvja a perzsa állam alkotmányát és határait. Az ünnepi aktust Ali Laridzsáni parlamenti elnök vezette.
A ceremónián Ahmadienzsád azt ígérte, hogy újabb elnöki mandátuma "fontos változások kezdete lesz Iránban és a világban". A régi-új államfő hangsúlyozta, hogy Irán "ellen fog állni az elnyomó hatalmaknak", és arra fog törekedni, hogy megváltoztassa a világban uralkodó "diszkriminatív eljárásokat". Ahmadinezsádnak két hete van, hogy bemutassa új kormányát.
Ahmadinezsádot június 12-én választották meg újabb négyéves időtartamra elnöknek. A választást követő hetekben az ellenzék tömeges utcai demonstrációkat szervezett Teherán utcáira. A tiltakozók és a biztonsági erők közti összetűzések legalább 30 tüntető halálát okozták.
Oszlattak a rendőrök, miközben Ahmadinezsád letette az esküt
A teheráni parlamenthez vezényelt rendőrök feloszlatták az épületnél kezdődött tüntetést szerdán. Mahmúd Ahmadinezsád iráni elnök eközben letette a hivatali esküt.

Több dolog miatt is kilógnak régiós társaik közül a magyar szupergazdagok
Orbánt a példaképének tekinti, Trump híve volt a vámvitáig – nagyot nyerhet vele a populizmus Közép-Európában
Karafiáth Orsolya: A Nagyszínpad felé sétálok, még félkábán. Látom a NER-elitet a tömeg fölé emelkedve
A Punnany Massif tusványosi fellépése után néhány nappal mondták le a zenekar soproni koncertjét
Takács Péter reméli, hogy Magyar Péter kézrátétellel tud megjavítani dolgokat
Matolcsytól kért pénzt fia egyesületének támogatására a jegybank egyik felügyelőbizottsági tagja
Orbán Viktor szerint akinek nincs lakása, az nem polgár
Szeptember 20-ra nagy találkozót hirdetett a Digitális Polgári Köröknek.