Zelenszkij Brüsszelben: Ukrajna nem adhat fel területeket
Az európai támogatás a tettre készek koalíciójának kiállását jelenti, amelynek Magyarország nem tagja.
Meghalt az a súlyosan beteg német férfi, aki kerekesszékkel indult a Nürnberg melletti Fürthből Brüsszelbe, hogy az akaraterő példáját mutassa fel sorstársainak.
Mint hétfőn közölték, a mozgáskorlátozottságon túl súlyos cukorbetegségben, valamint nyirokmirigyrákban szenvedő, 48 éves Ralf Ochslert pénteken holtan találták egy frankfurti szállodában. A halál beálltának pontos okát még nem állapították meg.
A férfi a 643 kilométeres Fürth-Brüsszel távot 12 nap alatt akarta teljesíteni. Óránként 10 kilométeres sebességgel haladt célja felé, természetesen nem az autópályán, hanem alsóbbrendű utakon. Azt tervezte, hogy miután megérkezik az unió fővárosába, európai parlamenti képviselőkkel találkozik, és felhívja figyelmüket a fogyatékkal élők sajátos igényeire. Út közben több ízben találkozott volna fogyatékosok szervezeteinek képviselőivel is, mert hallani akarta tőlük, térségükben milyen sikeres programok lehetnek példaértékűek a fogyatékosok életének megkönnyítése érdekében.
Az európai támogatás a tettre készek koalíciójának kiállását jelenti, amelynek Magyarország nem tagja.
A Tisza Párt elnöke magyarázatot kér, és biztosítékot követel, hogy Oroszország nem avatkozik be a magyar választásokba.
Az alig egy héten belüli, immár negyedik esetről, ami még szombaton történt, egy fideszes fővárosi politikus tett közzé videót.
Horváth László nem ellensége a fesztiváloknak úgy általában, vannak köztük jók is, például az MCC Feszt.