Hat nőt és tíz gyereket öltek meg a jemeni síita lázadók

Hat nőt és tíz gyereket öltek meg jemeni síita lázadók vasárnap Szaada tartományban - jelentette a CNN hírtelevízió.

  • MTI MTI
Hat nőt és tíz gyereket öltek meg a jemeni síita lázadók

A jemeni SABA hírügynökségre hivatkozó jelentés szerint az áldozatok Szaada tartománybeli Hajdan körzetéből valók. A felkelők fej- vagy nyaklövéssel ölték meg őket, mert állítólag "együttműködtek a jemeni kormánnyal". Szaada tartomány a lázadók fellegvára. A kormányerők augusztus 11-én offenzívát indítottak a felkelők ellen.

A jemeni központi kormány és a síita zaiditák összecsapásai 2004 óta több ezer emberéletet követeltek, s tízezrek menekültek el a harcok elől. A többségében szunnita muzulmánok lakta ország kormánya azt állítja, a felkelőket Irán támogatja. A zaiditák többséget alkotnak Észak-Jemenben. Saját iskolákat akarnak, ellenzik a jemeni kormány szövetségét az Egyesült Államokkal, és azt hangoztatják, hogy csak falvaikat védelmezik a kormányerők támadásaival szemben.

Magyar állampolgárságuk mellett uniós polgárjogoktól is megfoszthatja az érintett kettős állampolgárokat a kormány

Magyar állampolgárságuk mellett uniós polgárjogoktól is megfoszthatja az érintett kettős állampolgárokat a kormány

Még mindig nem világos, pontosan milyen indokkal függeszthetné fel a kormány kettős állampolgárok magyar állampolgárságát. A törvénymódosítás elfogadása után egy hónappal nem kevésbé homályos az is, mit jelent az állampolgárság felfüggesztése, például, hogy miképp érinti a születendő gyermekek jogait. Az állampolgárságról az utóbbi években az EU több tagállamában fellángolt hasonló vita, ott elsősorban a terrorizmus kockázatai miatt.