Cristian Monenci, a nagyváradi törvényszék szóvivője elmondta: Mikóczyt egy év és hét hónap letöltendő börtönbüntetésre ítélték csődbűntett miatt, üzlettársára pedig két év és két hónapot szabtak ki. Az üzlettársat csődbűntett mellett magánokirat-hamisításra való felbujtásban is vétkesnek találták. A két elítélt és jogi képviselői közvetlenül az ítélethirdetés után fellebbeztek.
Az ügyet másodfokon a szintén nagyváradi székhelyű Bihar megyei ítélőtábla tárgyalja majd. Tekintettel arra, hogy büntetőjogi esetről van szó, el lehet jutni egészen a legfelső bíróságig - magyarázta a szóvivő. A pénteki ítélet szerint a két üzletembernek vizsgálati fogságban kell maradnia a jogerős ítélet kihirdetéséig. A nagyváradi törvényszék emellett elrendelte a két elítélt Romániából való kiutasítását is.
Mikóczyékat azt követően tartóztatták le októberben Nagyvárad határában, hogy kamionokban el akarták szállítani a csődeljárás alatt álló élesdi (Alesd) húsüzemük 700 ezer lej (43 millió forint) értékű gépeit. A két vállalkozót a húsüzem ügyvezető igazgatója jelentette fel a rendőrségen. Az igazgató azt állította, hogy a két férfi a szóban forgó gépek származási iratainak meghamisítására kényszerítette.
Letöltendő börtönre ítélték Overdose tulajdonosát
Börtönbüntetésre ítélték első fokon Mikóczy Zoltánt, a híres versenyló, Overdose tulajdonosát, szlovák állampolgárt és magyar állampolgárságú üzlettársát pénteken Romániában.

„Már a levelibékára is leszavaznának az emberek, ha az kellene a Fidesz leváltásához” – ilyen volt Magyar Péter országjárásának első napja
Jön a Tisza-víz? Italkereskedelembe fogott a párt tulajdonában levő cég
Példátlan döntésre készülhet Trump: elmozdítaná a Fed elnökét
Kirúgták a Diddy- és Epstein-ügyeken dolgozó amerikai ügyészt
Önazonossági törvény: megvan az első település, amely rendeletet hozott
Orbán két miniszter kivételével jelentősen emelte a kormánytagok fizetését
A Semmelweis klinikája szerint nem kaptak hivatalos értesítést arról, hogy sétálóutca lesz a Tűzoltó utcából
Karácsony Gergely: Nemsokára Anonymus Antal is jelentkezik majd egy összevágott hangfelvétellel
Végleg hazarendelték a budapesti lengyel nagykövetet
Tiborcz István cége tagadja, hogy ajánlatot tettek valamelyik belvárosi palotára
Papp Réka Kinga: Orbán mérhetetlenül gyáva
„Elfogadtam, ahonnan jövök” – portréinterjú Bettina Göringgel
„Bárhová megy is az ember, önmagától nem tud megszabadulni” – írja családja náci múltjáról szóló Drága bácsikám című könyvében az írónő, Hermann Göring családjának leszármazottja. HVG-portré.