A katolikus egyházfő a vasárnapi úrangyala imádság alkalmával elhangzott beszédében kijelentette, hogy szeretné, ha a koppenhágai klímaváltozási konferencia hozzájárulna az egyetemleges fejlődést előmozdító lépések meghatározásához.
"Azt szeretném, hogy a (koppenhágai) munka segítsen meghatározni a teremtést tiszteletben tartó és a fejlődést ösztönző akciókat, amelyek az emberi méltóságon alapulnak és mindenki javát szolgálják" - mondta a pápa a Szent Péter téren összesereglett hívők előtt.
Hangsúlyozta, hogy a világ megóvásának érdekében "mértéktartó és felelős életmódra" van szükség, különösen a szegények és a jövő nemzedékek életének megkönnyítéséért. A koppenhágai klímakonferencia sikerének érdekében XVI. Benedek felszólította "a jóakaratú embereket, hogy tartsák tiszteletben Istennek a természetre vonatkozó törvényeit, valamint fedezzék fel ismét az emberi élet erkölcsi dimenzióját".
A Vatikán, amely megfigyelői státussal rendelkezik az ENSZ-ben, Celestino Migliore bíboros, állandó ENSZ-képviselő vezetésével meneszt küldöttséget a dán fővárosba, ahol hétfőn nyílik meg a klímaváltozási konferencia. A december 18-ig tartó tanácskozás célja a 2012-ben lejáró kiotói jegyzőkönyv felváltása egy új nemzetközi megállapodással.
XVI. Benedek gyakran beszél a környezetvédelem kérdéseiről, a Föld megóvásáról, emiatt többen már "zöld pápa" néven emlegetik.
Klímacsúcs: felelős viselkedést kér a pápa
A szegények és a jövő nemzedékek érdekeit szem előtt tartva felelős viselkedést kér a környezetvédelem ügyében XVI. Benedek pápa.

Török Gábor szerint jelenleg a Fidesz szűk győzelmére van nagyobb esély 2026-ban
Telex: Az MNB-t érintő ÁSZ-feljelentés után Matolcsy és Orbán találkozhattak
Mellár Tamás: Bezárult a kör, csapdában a magyar gazdaság
Ha kétségei merülnének fel, akkor nézze meg a 2025-ös év első negyedéves számait.
Elvesztette a Hamász a Gázai övezetet, a parancsnoki rendszer összeomlott - állítja egy Hamász-forrás
Magyar Péter: Orbán maga lökte a busz alá a női politikusait, hogy a saját irháját mentse
"Az ukránok még nagyon is veszíthetnek és az csúnya lesz"
Kijev rákényszerülhet arra, hogy igazságtalan tűzszünetet kössön.
20 perc: ennyi kellett, hogy mindent elöntsön a villámárvíz Texasban – videó
Nyolcvankettőre emelkedett a texasi villámárvíz halálos áldozatainak száma, sok gyermek is életét veszítette
Most 5 milliós nyakláncot és félmilliós szoknyát szúrt ki Várkonyi Andreán Hadházy Ákos
Drágább lehet a fapados repülés egy uniós döntés miatt
Zsugorfláció, legrammozás, burkolt áremelés: jobb, ha végleg beletörődünk?
18 éven át meddőnek hitték a férfit, majd jött a mesterséges intelligencia és a terhesség
Öt hónap kihagyás is várhat a PSG ellen horrorsérülést elszenvedett Musialára
A Bayern München támadója a csontját törte, és még a szalagjai is megsérültek.