Dzurinda hozzátette: pártelnöki tisztségét azonban megtartja. Az SDKU új listavezetőjét előválasztáson választják meg a párt tagjai.
A legnagyobb ellenzéki párt elnöke néhány hete került nagy nyomás alá, miután Robert Fico kormányfő azzal vádolta meg az SDKU-t, hogy kormányzása idején visszaélt a privatizációval és svájci bankokon, illetve fiktív cégeken keresztül hatalmas pénzeket mosott tisztára.
Dzurinda ugyanakkor azt állította: Fico, aki egyben az Irány-Szociáldemokrácia (Smer) párt elnöke, "nagyon piszkos játékot játszik", amelynek célja az SDKU, s egyben az ő lejáratása. Helyi megfigyelők és a szlovákiai sajtó szerint azonban Dzurindának, illetve pártjának nem sikerült hitelesen megcáfolni Fico vádjait és megmagyarázni ezeket a már korábban is sokat vitatott eseteket, amelyekben a kormányfő most új tényeket, látszólag bizonyítékokat hozott nyilvánosságra.
Az ellenzéki politikus a sajtóértekezleten kijelentette: televíziós vitára hívja ki Robert Ficót, hogy a nagy nyilvánosság előtt ütköztessék nézeteiket és érveiket.
Dzurinda nem indul a szlovákiai választáson
Mikulás Dzurinda volt szlovák miniszterelnök, az ellenzéki Szlovák Demokratikus és Keresztény Koalíció (SDKU) elnöke nem indul jelöltként a június 12-re kiírt parlamenti választáson. Ezt a a szlovák politikus jelentette be hétfői pozsonyi sajtóértekezletén.

Pride után: megpróbálják-e börtönbe küldeni Karácsony Gergelyt?
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Érvénytelen népszavazásra hivatkozik Orbán Viktor, amikor a Pride elutasítottságáról beszél
Még több százezer szavazatra lett volna szükség ahhoz, hogy érvényes legyen a 2022-es referendum, mégis ezt tekinti a kormány a népakarat megnyilvánulásának.
Az aszállyal a kormány se tud mit kezdeni: jelentősen drágult a HVG bevásárlókosara júniusban
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Annyira alacsony a Duna vízállása, hogy figyelmeztetést adott ki a rendőrség
Alkotmánybírósághoz fordul az Országos Bírói Tanács az igazságügyi törvények miatt
Tizenhárom év börtönre ítéltek Oroszországban egy volt védelmi miniszterhelyettest
Timur Ivanovot a bíróság különösen nagy értékű sikkasztásban, valamint bűnszövetkezetben elkövetett, ugyancsak különösen nagy értékű pénzmosásban találta bűnösnek.
Szeretettel Brüsszelből: több mint egy éve kormány nélkül Európa fővárosa
Szertefoszlik Orbán legyőzhetetlenségének mítosza
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
Timothy Garton Ash: Milosevics sorsa várhat jövőre Orbánra
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.
Várkonyi Andrea: A fanyalgóknak és a kötekedőknek azt kellene látniuk, hogy mi legalább segítünk
„Ne hagyja magát!” – Orbán Viktor támogatásáról biztosította a Csík Zenekar énekesnőjét
A Quimby azt kéri a Pride után, hogy minden szervező szóljon nekik, mielőtt rendezvényeken használnák a zenéiket
Megöltek egy nőt Bácsalmáson
A tettes a korábbi élettársa volt, aki a támadás folyamán életveszélyesen megsebesítette a közös gyereküket, majd magával is végzett.