Castróékat hibáztatja közelgő haláláért az éhségsztrájkoló ellenzéki

Az immár 5 hónapja éhségsztrájkoló 48 éves Guillermo Farinas kubai ellenzéki hétfőn internetes üzenetében közölte, hogy hamarosan bekövetkező halála Fidel és Raúl Castro lelkén fog száradni.

  • MTI MTI
Castróékat hibáztatja közelgő haláláért az éhségsztrájkoló ellenzéki

Farinas már 131 napja nem vett magához ételt, és a Granma kubai pártlap vasárnapi számában arról írt, hogy a beteg állapota rohamosan romlik. Jelenleg a Santa Clara-i kórházban ápolják. Farinas politikai okokból bebörtönzött beteg foglyok szabadlábra helyezéséért kezdett éhségsztrájkba. Mostani üzenetében azt írta: tisztában van azzal, hogy hamarosan távozik az élők sorából, de megnyugvást jelent neki, hogy önpusztításával 25 politikai fogoly életének a megmentésére tett kísérletet.

A kubai vezetés úgy tekint az ellenzékiekre mint a rendszer megdöntésére törekvő Egyesült Államoknak és más országoknak dolgozó "zsoldosokra". Havanna azt állítja, hogy majd akkor vet véget az  ellenzékiek ellenőrzésének, ha Washington felhagy a kubai politikai változások támogatásával.