Téma lesz a Vatikánban a papi pedofília

A római katolikus papok által elkövetett szexuális visszaélésekről fognak tanácskozni a bíborosi kollégium tagjai a Vatikánban november 19-én - jelentette be hétfőn a pápai állam.

  • MTI MTI
Téma lesz a Vatikánban a papi pedofília

XVI. Benedek egynapos elmélkedésre és közös imádságra hívta meg a bíborosi kollégium tagjait, illetve az új bíborosokat - olvasható a Vatikán közleményében. A tanácskozás egyik napirendi pontjának keretén belül a résztvevők foglalkoznak a papi pedofília kérdésével, illetve az egyháznak az ilyen esetekre adandó válaszával.

Valter Attila: Olyan versenynap nincs, hogy nem fáj

Valter Attila: Olyan versenynap nincs, hogy nem fáj

„A bukásoktól, brutális sérülésektől való félelem folyamatosan bennem van” – meséli Valter Attila országútikerékpár-versenyző a Penge podcast legújabb adásában, ahol arról is beszélget Szilágyi Áronnal és Kenyeres Andrással, hogy milyen gondolatok futnak át az agyán egy esés után, mekkora nyomást jelentett számára a 2021-es berobbanása, és milyen hatással vannak rá a kommentek.