Pillay szerint az oknyomozó, kiszivárogtató portál elleni intézkedések úgy értelmezhetők, hogy a WikiLeaks működését el akarják lehetetleníteni, tehát meg akarják akadályozni a szabad véleménynyilvánítási joga gyakorlásában. "Aggódom a magántársaságokra, köztük bankokra, hitelkártya-kibocsátókra és internetes szolgáltatókra gyakorolt nyomás miatt, amellyel meg akarják akadályozni a WikiLeaks adománygyűjtését és honlapja működtetését" - jelentette ki a főbiztos.
Navi Pillay szerint ha Julian Assange, a WikiLeaks alapítója elkövetett valamilyen törvénysértést, akkor az ellen megfelelő eljárással az igazságszolgáltatás keretein belül kell fellépni.
WikiLeaks: bedőlhet az adománygyűjtő-akció
Az ENSZ emberi jogi főbiztosát, Navi Pillayt csütörtöki kijelentése szerint aggasztja az, hogy magántársaságokra nyomást gyakorolnak a WikiLeaks portálnak nyújtott pénzügyi és internetes szolgáltatások leállítása érdekében.
A zöld-fokiak sírtak az öltözőben, Messi szenvedésről beszélt
A címvédő Argentína ellen is nagyot küzdött az újonc.
Ez mind átverés a foci-vb híreiből
Lovaggá ütnék az angolok Harry Kane-t
A titkos favoritok mítosza – agyonnyomja a teher a norvégokat, vagy Haalandék megtörik az átkot?
Elbúcsúzott az első házigazda a foci-vb-n, Marokkó bejutott a legjobb nyolc közé
Magyar Péter benyújtotta az Alaptörvény-módosítást, amivel megszűnik Sulyok megbízatása
Több ponton is változtattak az eredeti terveken.