Irán visszalőtt: Az amerikaiak katari bázisát érte rakétatámadás
Teherán kommunikációjából az olvasható ki, hogy szeretnék az ellenségeskedést ennyiben hagyni.
Nicolas Sarkozy francia államfő szerdán közleményben jelezte, hogy ezentúl a kormánytagok külföldi meghívásait az elnökség diplomáciai osztályának beleegyezésével a miniszterelnöki hivatalnak kell engedélyeznie. Az elnök arra is megkérte kormánya tagjait, hogy a szabadságukat lehetőleg Franciaországban töltsék.
Az ügy előzménye, hogy Francois Fillon miniszterelnök kedden megerősítette azt a lapértesülést, amely szerint év végi pihenését az egyiptomi hatóságok meghívására az arab országban töltötte, s ott igénybe vette az egyiptomi kormányzat egyik repülőjét, a tartózkodás költségeit pedig Hoszni Mubarak rezsimje fedezte. A múlt héten Michele Alliot-Marie külügyminiszterről derült ki hogy, év végi szabadsága idején Tunéziában egy olyan üzletember magángépén utazgatott, aki közel állt a néhány nappal később megbuktatott tunéziai elnökhöz. A külföldi meghívásokat abból a szempontból fogják ezentúl megvizsgálni, hogy az összhangban áll-e Franciaország külpolitikájával. Ezt követően engedélyezi vagy tiltja azt meg a kormányzati titkárság - hangsúlyozta az elnök.
A szerdai francia sajtó egyöntetűen elítélte mindkét esetet, ahogy azt is, hogy francia politikusok a legmagasabb állami szinten rendszeresen elfogadnak szabadságuk idején külföldi meghívásokat, s ez évtizedek óta bevett gyakorlatnak számít. A lapok alapvetően két problémára irányították rá a figyelmet: a politikusok etikai érzékére, amely a hatalomban töltött idővel egyre csökken, valamint arra, hogy a francia politikai elit mindig is összejátszott a tekintélyelvű arab országok vezetőivel.
A konzervatív Le Figaro ugyanakkor arra emlékeztetett, hogy a miniszterelnök biztonságát külföldön is biztosítani kell, ezzel magyarázható, hogy Fillon igénybe vette az egyiptomi kormánygépet. Ha pedig visszautasította volna Mubarak meghívását, aki szilveszterkor még a közel-keleti stabilitás tartóoszlopának számított, az akár diplomáciai incidenshez is vezethetett volna - véli a lap.
A baloldali Libération a most felháborodott szocialista ellenzéket kétszínűséggel vádolja, és arra emlékezteti, hogy a baloldal is hasonlóan viselkedett a hatalomban. Francois Mitterrand néhai szocialista államfő is rendszeresen tett eleget szabadságai idején egyiptomi meghívásoknak, majd később Jacques Chirac jobboldali elnök is.
Nicolas Sarkozy a megválasztását követő napon Máltára utazott, ahol egy francia milliárdos meghívására pihent annak jachtján. Az is köztudott, hogy a jelenlegi elnök amerikai vagy mexikói nyaralását is üzletember barátai fizették. Ezenkívül a marokkói király meghívását sem szokta visszautasítani: rendszeres nyaralóvendégnek számít VI. Mohammed rezidenciáin.
Teherán kommunikációjából az olvasható ki, hogy szeretnék az ellenségeskedést ennyiben hagyni.
Bár a támadás meglepte a világot, voltak jól látható előjelei annak, hogy mire készül az Egyesült Államok.
Korábban Lázár János azzal vádolta meg őket, hogy túlterheléses támadást indítottak az EMMA rendszere ellen.
Lázár János tiszás hőbörgésről és hobbivasutas dünnyögésről írt a Facebookon.
Az elnökkel egyszer az irodájában, egyszer pedig Lengyelországban próbáltak végezni.
Karácsony Gergely ismét felhívta a figyelmet arra: önkormányzati rendezvényről van szó.