Nem indul újra a szudáni elnök

Nemzeti Kongresszus Párt (NCP) közlése szerint nem indul az újraválasztásért Omar al-Bashir szudáni elnök. Hozzátették: az államfő nem az arab világban terjedő tüntetések miatti döntött a visszavonulásról.

  • Hírszerző/FH Hírszerző/FH
Nem indul újra a szudáni elnök
"Megerősíthetem, 100 százalék, hogy Bashir nem indul az elnökségért a következő választáson. Esélyt ad más személyeknek is, hogy versenybe szálljanak a tisztségért" mondta Rabie Abdul Ati, az NCP tisztségviselője. "Ez nem áll összefüggésben az arab világban végbemenő változásokkal" - tette hozzá az illetékes, aki az NCP új politikai stratégiájával indokolta az államfő visszavonulását.

A 67 éves Omar al-Bashir 1989-ben került hatalomra Szudánban egy katonai puccs eredményeként. Legutóbb tavaly áprilisban választották újra államfővé, annak ellenére, hogy a nemzetközi büntetőbíróság (ICC) Dárfúrban elkövetett háborús bűnök és népirtás gyanúja miatt vizsgálódik ellene. Az államfő tagadja a vádakat.