"Megbíztuk az ENSZ arab csoportját, hogy kérje BT-ülés összehívását a Gázai övezet fölötti repüléstilalmi zóna megteremtése érdekében" - jelentette be a főtitkár a liga kairói ülésének végén. Palesztin kórházi források szerint összesen 19 palesztin vesztette életét és közel hetven sebesült meg az erőszak újabb fellobbanásában azt követően, hogy csütörtökön egy palesztin harckocsi-elhárító rakéta, amelyet a Hamász iszlamista mozgalom uralta övezetből lőttek ki, Dél-Izraelben eltalált egy iskolabuszt, súlyosan megsebesítve egy 16 éves diákot és könnyebben a busz sofőrjét. A hadsereg szerint 120, a Gázai övezetből kilőtt rakéta és akna csapódott be izraeli területre az elmúlt két nap folyamán.
Az Arab Liga légtérzárlatot fog kérni a BT-től a Gázai övezet fölé
Az Arab Liga kérni fogja az ENSZ Biztonsági Tanácsát (BT), rendeljen el légtérzárlatot a Gázai övezet fölött, hogy az izraeli légierő ne hatolhasson be oda - közölte vasárnap Amr Músza, a pánarab testület főtitkára.

Trump feltétel nélküli megadásra szólította fel Iránt
Szétszedik a HUN-REN kutatóhálózatot: négy központ az ELTE-hez kerül
Még kérdés, hogy az intézetek által használt akadémiai ingatlanegyüttes is átkerül-e.
Orbán elszólása is segíthetett kiskaput találni a Pride-rendezéshez, de Karácsonyék nagy jogcsatákra készülhetnek
Életmentő műtétet hajtottak végre Ujhelyi Istvánon
Szívbillentyű-megnagyobbodása volt Ujhelyi Istvánnak, így műtőasztalra kellett feküdnie.
Eltörölték a kampányköltés felső korlátját: a DK-tól a Tiszáig megnéztük, kinek mit jelent ez
Orbán a Parlamentben: Pontosan tudjuk, mi a helyzet ebben az országban
Ellenzéki össztűz zúdult a Parlamentben a miniszterelnökre.
Kovács Bálint: A Fidesznek már tényleg nincs tovább a magyar katonás propagandavideónál
Szentkirályi Alexandra csomagtartós túszejtésekről álmodozik, Orbán Viktor pedig már egyenesen azt állítja, hogy a gyerekeink fognak meghalni az ukránok miatt.
Brüsszel nem viccel: tényleg meg kell szabadulni az EU-nak az orosz olajtól és gáztól
Nagy Márton szerint Budapest félrevezette a bíróságot, hogy megkapja az azonnali jogvédelmet
Máris megvan Lázár minisztériumában a lemondott közlekedésstratégiáért felelős helyettes államtitkár utódja
Első fokon 5-5 év börtönt kaptak a pécsi buszper vádlottjai
A bíróság emellett a két vádlottat a 606 milliós kár megtérítésére is kötelezte.