Eltüntették Hillary Clintont a fehér házi fotóról

Az ultraortodox haszid zsidók egyik lapjában eltüntették Hillary Clintont és Audrey Tomasont az Omaba-kabinet bin Laden halála után elhíresült fehér házi fotójáról - a szerkesztőség indoklása szerint azért, mert nők.

  • comment:com comment:com
Eltüntették Hillary Clintont a fehér házi fotóról

Az ultraortodox haszid zsidók New York-i lapja, a Brooklynban szerkesztett Der Tzitung (más átírásban: Der Zeitung) című napilap addig kozmetikázta az Oszama-hadműveletet élőben követő Obama-kabinet elhíresült fehér házi fotóját, hogy Hillary Clinton külügyminiszter, valamint az ajtóban álló Audrey Tomason (a Nemzetbiztonsági Tanács tanácsadója a terrorellenes harcban Director of Counterterrorism beosztásban) végül eltűntek a nyomtatásban megjelent változatból - számolt be a comment:com.

comment:com

A jiddis nyelven írt újság szerkesztői azzal indokolták a fényképhamisítást, hogy a Tzitung még soha nem közölt le olyan fotót, amin nők szerepelnek, mivel az ilyen képek szexuálisan izgatóak lehetnek.

Pete Souza - Fehér ház
Rejtélyes holttest Sopron közelében: hidegvérrel kidobták a repülőből, hogy megszerezzék vagyont érő briliánsait

Rejtélyes holttest Sopron közelében: hidegvérrel kidobták a repülőből, hogy megszerezzék vagyont érő briliánsait

Megélhetési gondokkal küzdöttek az ügyvédek, orvosok és mérnökök Magyarországon, sokan pedig biciklikölcsönzésből próbáltak meggazdagodni, kevés sikerrel. Száz éve derült fény az első légi rablógyilkosságra Magyarországon, a tízéves szökevény Robinzonokat pedig jugoszláv katona fogta el a határ túloldalán. Az 1925. nyári újsághírekből az is kiderül, hogy vádlottak és elítéltek is személyiséget cseréltek a börtönben.