Öngyilkos merénylő robbantott egy mecsetnél Afganisztánban

Öngyilkos merénylő robbantotta fel magát egy mecsetnél Afganisztán északi Baglán tartományában; a rendőrség szerint a detonáció legalább hét ember életét oltotta ki, és húszat megsebesített.

  • MTI MTI
Öngyilkos merénylő robbantott egy mecsetnél Afganisztánban

A merénylet a tartományi székvárostól, Puli-Humritól 20 kilométerre északra fekvő Haszantal faluban történt a reggeli órákban. A helyi rendőrség szóvivője elmondta, hogy a támadó akkor robbantotta fel magát, amikor a mecsetből távozó hívők egymást köszöntették a vasárnap kezdődő muszlim áldozati ünnep (íd al-adha) alkalmából. A halottak között van két rendőrparancsnok. Több sebesült állapota válságos.

Az afgán belügyminisztérium szóvivője szerint a hatóságok ugyanott letartóztattak egy másik merénylőt is, még mielőtt felrobbantotta volna magát. Egy helyi rendőrségi illetékes "a béke ellenségeit" tette felelőssé e merényletért. Afganisztáni illetékesek gyakorta ezt a kifejezést használják a tálib lázadók megjelölésére. Puli-Humriban állomásozik a magyar vezetésű tartományi újjáépítési csoport (PRT).

Kádár Tamás: Nincs jó válasz

Kádár Tamás: Nincs jó válasz

Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.