Magyar patrióták találták ki a homoszexualitást
Érthetetlennek tűnhet, hogy a szexuális kisebbségek negatív megkülönböztetése zajlik ma Magyarországon, miközben a magyarok nem keveset tettek hozzá a homoszexualitás kultúrtörténetéhez.
Amerikai nyomozók lefüleltek egy nemzetközi csempészbandát, amely lefűrészelt orrszarvútülköket forgalmazott ázsiai vásárlóköre számára.
Mint a Los Angeles Times beszámolt róla, a hét végén a Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) mintegy 150 ügynöke tartott házkutatást tucatnyi szövetségi államban, házakban és irodákban. Három feltételezett csempészt Kaliforniában vettek őrizetbe: a 49 éves Jimmy Kha mellett előállították 41 éves barátnőjét, Mai Nguyent, valamint a férfi 26 éves fiát, Felixet is.
A razziák során az FBI ügynökei egymillió dollár készpénzt, egymillió dollár értékű aranyrudat, gyémántokat, Rolex karórákat és húsz orrszarvútülköt is lefoglaltak. Az amerikai környezetvédelmi hatóság igazgatója, Dan Ashe szerint az akcióval a rinószarv feketepiacának jelentős forrását sikerült elzárni.
Az Afrikában élő orrszarvúk - a fűvel táplálkozó szélesszájú rinó (Ceratotherium simum) és a fák, cserjék leveleit legelő keskenyszájú rinó (Diceros bicornis) - orrán növő szaruképződménynek gyógyító erőt tulajdonít az ázsiai medicina. Ősi hiedelmek szerint a porrá őrült rinószarv éppúgy alkalmas daganatos betegségek gyógyítására, mint a lankadó férfierő feltámasztására. Mivel Kínában és Vietnámban az izmosodó felső és középosztálynak egyre több tagja engedheti meg magának, hogy vásároljon az aranyárban mért "csodaszerből", az utóbbi évtizedben fellendült a csempészet. Mindkét orrszarvúfaj ugyanis szigorúan védettnek számít, így az állatok, valamint a belőlük készült termékek kereskedelmét tiltja a vonatkozó nemzetközi egyezmény (CITES).
A csempészet fő forrását az afrikai vadorzók által automata fegyverekkel leölt és brutálisan megcsonkított állatok képezik. Tavaly több fekete-afrikai országban jelentősen megnőtt a tülkükért lemészárolt orrszarvúk száma, veszélybe sodorva a hosszú évek vadvédelmi munkájának köszönhetően ismét regenerálódott rinóállományt. Ezért egyes országokban a vadőrök "megelőző" akcióba léptek a vastagbőrűek megmentése érdekében.
Mint a ZDF televízió a napokban beszámolt róla, Dél-Afrikában az utóbbi időben maguk a vadőrök "fosztják meg" szarvuktól a rinókat. Puskából kilőtt kábító injekcióval elaltatják az állatot, majd a narkózis hatása alatt lefűrészelik orráról a tülköt. A mindvégig állatorvosi felügyelet alatt lévő állat 2-3 óra múlva felébred, és - mint a német közszolgálati tv adásában látható volt - vidáman visszaüget a vadonba. A funkcióval nem rendelkező tülök hiánya nem zavarja - anélkül viszont nem válik célpontjává a kíméletlen vadorzóknak és az őket felbérelő csempészeknek.
Érthetetlennek tűnhet, hogy a szexuális kisebbségek negatív megkülönböztetése zajlik ma Magyarországon, miközben a magyarok nem keveset tettek hozzá a homoszexualitás kultúrtörténetéhez.
A szombati Pride felvonulásról tart nemzetközi sajtótájékoztatót Karácsony Gergely főpolgármester és Hadja Lahbib, esélyegyenlőségért felelős uniós biztos. Kövesse az eseményt a hvg.hu-n.
A Tisza Párt elnöke arra kérte a magyar rendőröket, hogy a szombati Pride-on a magyar embereket védjék meg.
Az Európai Bizottság a szervezés egyes elemei miatt eljárást indíthat.
Nehéz-Posony Kata, a HVG ügyvédje minden kérdésre válaszol.
Kozma Ákost már két jogerős ítéletben kötelezték, hogy tárja fel, jogszerűen utasította-e el egy hatóság egy 5 éves gyermek ellátását. Mindhiába.
Egy Facebook-csoportba töltötték fel a felvételt.