„Ebbe a tükörbe nehéz belenézni” – unokájuk fotózta végig Marika és Sándor tízéves búcsúját
Szajki Bálint fotóriporter éveken át dokumentálta, ahogy nagymamája otthon ápolja súlyos beteg nagypapáját.
Hadat üzent a David Cameron vezette brit kormány a fiatalok súlyos mértéket öntő ivászatának: a miniszterelnök egy sor olyan intézkedést jelentett be Londonban, amelyek célja távol tartani a fiatalokat attól, hogy fékevesztetten igyanak.
A kormány pénteken ismertetett intézkedései között szerepel többek közt, hogy egységenkénti 40 pennys minimál árat vezetnek be az alkoholos italokra. Így egy sör, amely három egységnyi alkoholt tartalmaz, 1,2 font lesz az üzletekben a korábbi 75 pennyvel szemben. A szabott ár révén akarják felszámolni azt a széles körben elterjedt szokást, hogy a fiatalok már otthon nekilátnak "alapozni", vagyis olcsó italokat isznak, mielőtt elindulnának a szórakozóhelyekre.
A "kómás részegség" az egyik legfőbb kiváltó oka az erőszakba torkolló vitáknak és összetűzéseknek Nagy-Britanniában. A szigetország kórházaiban évente mintegy 1,2 millió embert visznek be a gyors lerészegedést eredményező, úgynevezett binge drinking (rohamivás) miatt. A mértéktelen alkoholfogyasztásból eredő sérülések kezelése becslések szerint hozzávetőleg évi 2,7 milliárd fontnyi terhet ró az egészségügyi ellátórendszerre.
"A binge drinking nem egyedi eset, az országunkban elfogyasztott alkohol fele mértéktelen, rohamszerű ivászatokon fogy el" - mutatott rá David Cameron. A kormányfő szerint az erőszak, amelyet a tivornyázás szül, leköti a kórházak erőforrásait, káoszhoz vezet az utcákon és félelemhez a közösségekben.
Szajki Bálint fotóriporter éveken át dokumentálta, ahogy nagymamája otthon ápolja súlyos beteg nagypapáját.
A tanárok bérét meg kellene háromszorozni, de Mészáros Lőrinc vagyonát csak egyszet lehet elvenni.
Múktkor is megígérte, aztán változtak. Szavazzon, ön hisz-e a miniszternek.
Igyekeznek javítani a munkaerő-hatékonyságon.
Az ukránellenes felszólalásokban a Fidesz élen járt.
A veszteséges bababolt most a belvárosban próbál szerencsét.
A lap szerint a Fideszen belül is törésvonalakat okoz az egyre szélsőségesebb kormányzás.