szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Lengyelország bezárta damaszkuszi nagykövetségét, és visszahívta diplomatáit a fővárosban uralkodó helyzet romlása miatt – közölték pénteken.

Radek Sikorski külügyminiszter azt mondta, hogy a döntést azért hozták, mert aggódtak a nagykövetség személyzetének biztonságáért. A döntés azután született meg, hogy Damaszkusz elutasította azt a lengyel kérést, hogy a képviseletet a lengyel kormányőrség fegyveres tagjai védhessék. Sikorski szerint mihelyt a biztonsági körülmények lehetővé teszik, a nagykövetséget ismét megnyitják. A lengyel diplomáciai képviselet az Egyesült Államok érdekeit is képviselte a szíriai fővárosban.

A lengyel külügyminisztérium pénteken újból felszólított minden Szíriában tartózkodó lengyel állampolgárt, hogy fontolja meg az ország elhagyását.

Magyarország nagykövetsége változatlanul ellátja feladatait a szíriai fővárosban, s egyúttal Ausztráliát, Kanadát és Nagy-Britanniát is képviseli - közölte a napokban Kaleta Gábor, a külügyminisztérium sajtófőosztályának vezetője az MTI-vel. A külügyminisztérium már többször felszólította a magyar állampolgárokat, hogy ne utazzanak Szíriába, illetve az ott tartózkodók azonnal hagyják el az országot.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!