Rohamosan nő a halálos áldozatok száma az USA-ban a nyugat-nílusi vírus miatt

Az előző heti jelentéshez képest 32 százalékkal nőtt a nyugat-nílusi vírus halálos áldozatainak a száma az Egyesült Államokban, amelynek főként a déli részén terjed a betegség - közölték egészségügyi források szerdán.

  • MTI
Rohamosan nő a halálos áldozatok száma az USA-ban a nyugat-nílusi vírus miatt

Az év elejétől összesítve 1993 esetet tartanak nyilván a hatóságok. Halállal végződött ebből 87 - jelentette az amerikai járványügyi hivatal (CDC).

A betegséget embereken kívül madarakban is kimutatták az Egyesült Államok 48 tagállamában. Fertőzésmentes csak Alaszka és Hawaii maradt. Az emberi megbetegedések csaknem felét, azaz 888 esetet Texasban regisztrálták, ez az állam az idei járványhullám kiinduló pontja.

A betegség először 1999-ben bukkant fel az Egyesült Államokban. Az eddigi legrosszabb évben, 2003-ban 264 ember halt bele. Olaszországban augusztus végén, Szerbiában kedden erősítették meg a megjelenését. Ez utóbbi országban egy ember meghalt, húsz megfertőződött.

Embereket mentett a tűzből az elítélt gyilkos Szabó Zoltán, aztán tarkón lőtte a szomszédját, akinek végül szintén megmentette az életét

Szabó Zoltán és gyerekkori barátja a nyolcvanas években hidegvérrel ölt meg egy nőt, de életfogytiglani büntetéséből végül csak tíz évet ült le, mert a kigyulladt szegedi bútorgyárban hősiesen helyt állt. 2015-ben aztán tisztázatlan körülmények között fejbe lőtte Nagy Jenőt, akinek az életét végül ő maga mentette meg. Egy gyerekkorától brutális bűnöző furcsa karrierje.