Ellenzéki gyűlésre csaptak le a hatóságok Kubában

Kubában ellenzéki gyűlést akadályoztak meg csütörtökön a kommunista hatóságok azzal, hogy letartóztattak 22 résztvevőt - közölték a hozzátartozók.

  • MTI MTI
Ellenzéki gyűlésre csaptak le a hatóságok Kubában

A rendőrségi akció Santa Clara tartományban volt a reggeli órákban, amikor a találkozó résztvevői gyülekeztek. A terveik szerint az Állampolgári kérvény egy másik Kubáért című, kiadásra tervezett dokumentumot akarták megvitatni.

Az őrizetbe vettek között van Guillermo Farinas független újságíró, az Európai Parlament Szaharov-díjának 2010-es kitüntetettje is. Őt augusztusban és júliusban is több napig a rendőrségen tartották vádemelés nélkül.

Milyen hatása lehet az új, 3 százalékos kamatozású lakásvásárlási hitelnek?

Orbán Viktor bejelentése alapján 3 százalékos kamatozás mellett kaphatnak lakáscélú jelzáloghitelt azok, akik első ingatlanjukat vásárolnák meg. De mennyit nyerhetnek az érintettek az új kölcsön indulásával? Hogyan hathat az új támogatás a lakáspiacra? Milyen feltételei lehetnek? A Bankmonitor szakértői elemezték a bejelentést.