A Pride volt az Orbán-rendszer temetési menete
A rendszerváltás idejének hangulatát lehetett érezni abban a tömegben, ahol a legtöbben legfeljebb gyerekek voltak akkoriban.
A hírhedt mexikói drogkartellek egyre inkább próbálják megvetni a lábukat Európában, és igyekeznek a kontinens kábítószerpiacának főszereplőivé előlépni – közölte pénteken az Europol.
A "szélsőségesen erőszakos eszközöket alkalmazó" kartellek, köztük a Los Zetas és a Sinaloa az utóbbi tíz évben az észak-amerikai és európai piacokra irányuló kokaincsempészet globális koordinátoraivá váltak. Az Europol adatai szerint a mexikói bandák a szintetikus drogok előállításában és csempészetében is fontos szerepet játszanak, illetve a fegyvercsempészetben is érdekeltek. Mások mellett ők látják el fegyverekkel a calabriai maffiát, a Ndranghetát is.
Nem akarunk a mexikóihoz hasonló szintű erőszakot és brutalitást látni Európában – szögezte le Rob Wainwright, az Europol igazgatója közleményében. Biztosított arról, hogy az európai biztonsági erők "nem fogják engedni, hogy a mexikói bűnbandák megvessék a lábukat" a kontinensen.
Az Europol rámutatott, hogy néhány kartell máris mutat némi aktivitást Európában: a Los Zetas például embereket csempészett Európa több északkeleti országából Mexikóba szexuális kizsákmányolás céljából. Más csoportok pedig Délkelet-Európából csempésztek fegyvereket, amelyeket dél-amerikai kokaincsempészekkel folytatott csereügyletekhez használtak fel – közölte az uniós rendőri szervezet.
Mexikóban 2006 óta több mint 25 ezer emberéletet követeltek a drogkartellekhez köthető erőszakcselekmények.
A rendszerváltás idejének hangulatát lehetett érezni abban a tömegben, ahol a legtöbben legfeljebb gyerekek voltak akkoriban.
A tömeg emberekből áll – őket mutatjuk meg külön-külön és együtt a HVG fotósainak szemével.
A Tisza Párt és a fővárosi csőd sem maradt ki.
Hatalmas. Ez minden idők legnagyobb Pride felvonulása. Ha nem hiszi, nézze meg a videókat.
Beszédek a 30. Budapest Pride-on.
A hatalom melegellenes politikája minden eddiginél több ellenzékit vitt ki az utcára – fogalmazott a Die Zeit tudósítójának egy Budapest Pride-résztvevő.
A Tisza elnöke szerint látszatpolitizálás folyik trükkök százaival és hazugságokkal.
Szerinte a kérdés csak az, ki akarja-e tenni annak a gyerekeit, amit az elmúlt tíz évben ő is átélt.
„Jó hazafi harcoshoz” méltón tette közzé, hogy 100 százalékos magyar érettségit tett.
Közéjük Charles Leclerc fért be.