A brit külügyminisztérium szombati közleményében felszólította a politikust, hogy "a jövőben vezesse új útra Iránt, eloszlatva a nemzetközi közösség aggodalmait az iráni nukleáris program ügyében, építő kapcsolatot alakítva ki a nemzetközi közösséggel és javítva az emberi jogok helyzetén".
A francia külügyminiszter közleménye szerint "a nemzetközi közösségben erős a várakozás Iránnal szemben, főként ami atompolitikáját és Szíriát illeti". "Készek vagyunk együttműködni az új iráni elnökkel. Franciaország üdvözli az iráni nép fáradhatatlan törekvését a demokráciára" - üzente Laurent Fabius.
A Szíriai Nemzeti Koalíció, a mérsékelt ellenzék fő ernyőszervezete azt kéri Rohanitól, hogy "igazítsa ki az előző vezetés hibáit, és tartsa tiszteletben a szíriai nép akaratát". "Az új elnöknek meg kell értenie, hogy a szíriai nép akaratát nem győzheti le semmilyen külső agresszió, s elkerülhetetlen a győzelme a zsarnoki rendszer fölött" - írták. A koalíció felemlegette, hogy "az iráni hatóságok a belső konfliktus kezdetétől fogva szembehelyezkedtek a szíriai nép törekvéseivel, és minden politikai, katonai és gazdasági eszközzel támogatták Bassár el-Aszad bűnös rendszerét".
Mit várnak az új iráni elnöktől?
Nagy-Britannia azt várja a megválasztott iráni elnöktől, hogy "új utakra" vezeti országát, a párizsi kormány együttműködést ígért Teheránnal, a szíriai felkelők pedig remélik, hogy a győztes Haszan Rohani kijavítja az előző vezetés hibáit országukkal kapcsolatban.
Őrsi Gergely ügyvédje: Nincs olyan bizonyíték, amely a megalapozott gyanút alátámasztaná
Újabb tucatnyi politikust gyanúsítottak meg az önkormányzati kenőpénzbotrányban
Sulyok bejelentette, hogy a Velencei Bizottság sürgős eljárásban vizsgálja az ügyét
Deutsche Welle-kommentár: Politikai válsághoz vezet Magyarországon az államfő körüli vita?
Rendőrök lepték el a Kelenföldi pályaudvar környékét, egy hét alatt 29 embert fogtak el
Az elfogottak közül tizenhét embert körözés alapján állítottak elő.