Elraboltak egy külföldi újságírót Szíriában

Elrabolták Szíriában az El Periodico című katalán lap tudósítóját - jelentette hétfőn honlapján az újság. Marc Marginedas harmadszor utazott Szíriába a harcok kezdete óta. Szeptember 1-jén érkezett Törökországból.

  • MTI MTI
Elraboltak egy külföldi újságírót Szíriában

Az írás szerint Marc Marginedas szeptemben 4-e óta van a felkelők fogságában, a lap aznap tudta felvenni utoljára vele a kapcsolatot.

Az El Periodico több forrást idézve azt írja, hogy a 46 éves újságíró gépkocsivezetőjével együtt a nyugat-szíriai Hama városa környékén járt, amikor szélsőségesek útjukat állták. Azóta a szerkesztőség nem tudott vele kapcsolatba lépni.

Marc Marginedas harmadszor utazott Szíriába a fegyveres viszály kezdete, 2011 óta. Szeptember 1-jén érkezett Törökországból.

Egyelőre senki se jelentkezett Marginedas elrablói közül, de az El Periodico felhívja a figyelmet arra, hogy az interneten megjelent az iszlamista csoportok felhívása a külföldi újságírók elrablására.

 

 
 
 
 

Mi az időszakos böjtölés gyenge pontja, és mi a funkcionális élelmiszer? Dietetikus értékelte a legdivatosabb diétákat

Mi az időszakos böjtölés gyenge pontja, és mi a funkcionális élelmiszer? Dietetikus értékelte a legdivatosabb diétákat

Ketogén, 90 napos, mikrobiom- és kortizolcsökkentő: a divatdiéták akár be is válhatnak, de legalább egy baj biztosan van velük. Hogyan válasszuk ki a nekünk megfelelő módszert? Mennyi időt adjunk magunknak, ha a testsúlyunk 5-10 százalékát akarjuk leadni? Miért tartják még mindig a mediterrán típusú étrendeket a legjobbnak? Szűcs Zsuzsanna, a Magyar Dietetikusok Országos Szövetségének elnöke válaszolt.