Nagyon várja a világ a bombahíreket a kis, modulárisan építhető atomerőművekről
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
Összeomlott egy daru Sao Paulóban a jövő évi focivébé egyik stadionjának építkezésén, a daru a lelátók egy részét is összedöntötte és legalább három ember meghalt a balesetben.
Legalább három ember meghalt a jövő évi futball-világbajnokság egyik stadionjának építkezésén, amikor egy daru összeomlott és rádőlt a lelátókra, összedöntve azok egy részét is Sao Paulóban – írja a BBC.
A jövő évi labdarúgó-világbajnokság nyitó mérkőzésének helyt adó Sao Pauló-i Itaquerao Stadion tetőszerkezetének egy darabja szakadt le, miután egy daru összeomlott a fémszerkezet tetején. A televíziós felvételek alapján egy hatalmas fém darab zuhant rá a lelátóra az aréna keleti oldalán, s a nézőtér mellett a nagykivetítő is megsérült.
A Sao Pauló-i stadiont eredetileg december végére fejezték volna be.
A stadiont birtokló Corinthians klub közleményben fejezte ki sajnálatát a történtek miatt, míg az építtető cég azonnal jelezte, hogy a vizsgálatot indított, melynek célja, hogy kiderítse, mi okozta a tragédiát.
Brazíliának komoly gondjai vannak a stadionok határidőre történő befejezésével, az országban rendszeresen tüntetnek az építkezésekre elfolyó pénzek miatt.
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
A Tisza elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul mindezt több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.
A humorista szerint a miniszterelnök hazudik, amikor azt mondja, hogy számíthatnak rá a kárpátaljai magyarok.