Hozz létre egy linket előfizetéssel nem rendelkező barátaid számára

A békemenetesek megszüntetnék az Európai Parlamentet

A CÖKA elnöke sajtótájékoztatón ismertette, mit kezdenének a békemenetesek az EU-val. Először is felére csökkentenék, vagy teljesen felszámolnák az Európai Parlamentet. A békemenetesek szerint nemzetek Európája kell, és népi konzultációra van szükség.

  • MTI MTI
  • +${remainingCount} szerző
A békemenetesek megszüntetnék az Európai Parlamentet

A Civil Összefogás Fórum (CÖF) és a Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány (CÖKA) szerint itt az ideje annak, hogy megreformálják az Európai Unió intézményrendszerét és drasztikusan csökkentsék a bürokráciát – mondta Csizmadia László, a CÖKA elnöke kedden.

A május 25-i európai parlamenti választások sorsdöntő kérdése Csizmadia szerint, hogy képesek-e az EU eredeti céljainak megvalósítására az unió jövőbeni vezetői, vagy a gyengébbek "gyarmatosítására" törekednek. 

Kisebb vagy semmilyen EP-parlament

A CÖF-CÖKA szerint a most következő ciklusban elő kell készíteni az Európai Parlament létszámának felére csökkentését, s meggondolandó az esetleges későbbi megszüntetése is. Ezzel párhuzamosan a közösségi ügyek eldöntésében jelentősebb szerepet kell adni a nemzeti parlamenteknek – tette hozzá Csizmadia László.

Szerinte a fő pénzügyi, gazdasági, külügyi és honvédelmi kérdésekben legyen népi konzultáció, és a nemzeti parlamentek döntését is vegyék figyelembe a jövőben. A pártpolitikai harcokat viszont vissza kell szorítani – mondta.

Szerinte azokat a képviselőjelölteket, akik szélsőséges pártokhoz tartoznak, nem szabad mandátumhoz juttatni, ugyanígy nincs helyük az Európai Parlamentben az euroszkeptikusoknak.

Visszavenni a kormányt a piacgazdaságtól

Fricz Tamás, a CÖF szóvivője közölte, a nemzetállamok laza szövetségét látják igazán működőképesnek. Szólt arról is, hogy a közjót középpontba állító Európára és unióra lenne szükség, hiszen ez a demokrácia végső célja. Mostanában ugyanis – tette hozzá – a piacgazdaság globálissá nőtte ki magát és a nemzetállamok fölé kerekedett, így átvéve az irányítást az unió és az egyes tagok felett.

Ifj. Lomnici Zoltán alkotmányjogász, a CÖF új szóvivője arról beszélt: megvizsgálták az unió és az Európa Tanács működését, és azt találták, hogy az intézmények jogvédelmi rendszere nem működött megfelelően Közép-Európában. Példának a székely autonómiát, illetve Malina Hedvig ügyét hozta fel.

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Budapesten is kitart a jó minőség mellett Wolfgang Puck és fia, Byron Lazaroff-Puck – deklaráltan meg is kérik az árát. A világ egyik legismertebb séfje ma is töretlenül aktív a globális étteremhálózatának ügyeiben, de a Spago éttermeket már fiára bízza. Apát és fiát a menü összeállításáról, az öröklés terhéről, egymással való viszonyukról és arról is kérdeztük, milyen kést használnak. Arról is szó esett, hogy miben erősek a budapesti piacok.