Terrorveszély miatt Norvégia rendkívüli intézkedéseket vezet be

A norvég hírszerzés szerint nemzetbiztonságra veszélyes akció készülődik szíriai kapcsolattal rendelkező személyek részéről. Emiatt Norvégia rendkívüli biztonsági intézkedéseket vezetett be.

  • hvg.hu hvg.hu
Terrorveszély miatt Norvégia rendkívüli intézkedéseket vezet be

Rendkívüli biztonsági intézkedéseket vezetett be Norvégia csütörtökön azután, hogy megbízható forrásból értesülést kapott egy küszöbön álló, lehetséges terrortámadásról.

A norvég biztonsági szolgálat feje, Benedicte Björnland csütörtökön megbízható forrásokra hivatkozva közölte, hogy a nemzetet veszélyeztető terrorakcióra kerülhet sor napokon belül olyan személyek részéről, akik a szíriai ellenállókkal állnak kapcsolatban – közölte az Al Jazeera. Arról nincs hírük, hogy milyen célpont ellen irányulna a támadás. A PST norvég nemzetbiztonsági hivatal szerint a múlt hónapban 50 ember utazott zsoldosnak Norvégiából Szíriába, és a társaság fele visszatért azóta Norvégiába. További információkkal Björnland nem szolgált.