"Kijevet nem érdekli a békés polgárok, a katonák és a felkelők élete"

Moszkva rakétavetők összevonásával vádolja Kijevet.Az ukrán hatóságok a háború folytatását akarják, amit a legutóbb kivetett másfél százalékos hadiadó is bizonyít – közölte az orosz külügy.

  • MTI MTI

Kijev harcászati rakétákat és sorozatvetőket vont össze a kelet-ukrajnai Donyeck városánál – közölte hétfőn az orosz külügyminisztérium.

"Az ukrán hadsereg folytatja Tocska-U rakétarendszerek, Szmercs és Uragan típusú rakéta-sorozatvetők összpontosítását Donyeck közelében" – írták. A közleményben feltették a kérdést, hogy "Ezek a fegyverek hány emberéletet oltanak majd ki?".

Kijev és a Nyugat azzal vádolja Moszkvát, hogy fegyverekkel és harcosokkal támogatja a kelet-ukrajnai oroszbarát lázadókat. Oroszország viszont a Nyugatot okolta a válság kitöréséért, egyben arra szólította fel Kijevet, hogy kezdjen tárgyalásokat a felkelőkkel.

Az orosz külügyminisztérium szerint egyre mélyebbé válik a humanitárius katasztrófa Kelet-Ukrajnában. "Az ukrán hadsereg megtorló műveleteinek következményeképpen, amelyet a rendszer nyugati támogatóinak uszítására hajtanak végre, békés emberek halnak meg, jelentős a sebesültek száma, és polgári létesítmények semmisülnek meg" – állapította meg az orosz tárca.

"Kijevet mindent egybevetve nem érdekli a békés polgárok, a katonák és a felkelők élete." Az ukrán hatóságok a háború folytatását akarják, amit a legutóbb kivetett másfél százalékos hadiadó is bizonyít – hangsúlyozta az orosz külügyminisztérium.

Meghalt Ozzy Osbourne

Az egykor zűrös életű rocklegenda alig két hete adta le minden idők második legtöbb bevételt termelő jótékonysági koncertjét. Számos egészségügyi problémája volt, Parkinson-kórban is szenvedett.

utazás

Európa 5 legszebb vasútvonala

Lélegzetelállító alpesi tájaktól a Harry Potterből ismerős viaduktig az öreg kontinens tele van szebbnél szebb vasútvonalakkal, melyeknek nagy részén ráadásul külön felár nélkül vonatozhatunk.