Az elmúlt két hétben több cseh minisztérium, kormányhivatal és az államfői iroda is kapott fehér poros leveleket, amelyeket azonnal laborba küldtek.
"A vizsgálatok megállapították, hogy két esetben volt veszélyes anyag a levelekben, az egyik Andrej Babis pénzügyminiszternek, a másik Milan Chovanec belügyminiszternek volt címezve" – jelentette ki Radek Pokorník, a prágai állami vegyi laboratórium szóvivője.
A belügyminiszternek küldött levélben ciánkáli alapú, szintén halálos adagú méreg volt, míg a pénzügyminiszternek küldött halálos adagú mérget nem nevezték meg. A Chovanecnek küldött levelet Skandináviában, Babisét pedig Szlovéniában adták postára.
A köztársasági elnöknek, a Prima kereskedelmi televíziónak, néhány minisztériumnak és intézménynek küldött levelekben viszont csak ártatlan fehér por volt a vizsgálatok szerint.
A cseh kormány hétfőn foglalkozott a témával, és bizonyos új biztonsági intézkedésekről döntöttek, amelyekről azonban nem közöltek részleteket.
Csehországban nem ritkaság, hogy ilyen küldeményeket kapnak a politikusok vagy különféle intézmények. Eddig azonban gyanús levelek miatt senkinek semmi baja nem történt, a levelek többsége ártalmatlan anyagokat tartalmazott.