Porosenko hamarabb hazamegy Davosból a kelet-ukrajnai harcok miatt

A tervezettnél kevesebb ideig lesz a davosi világgazdasági fórumon az ukrán elnök, és kelet-ukrajnai helyzet súlyosbodása miatt már szerdán hazatér Petro Porosenko elnök.

  • MTI MTI
Porosenko hamarabb hazamegy Davosból a kelet-ukrajnai harcok miatt

A kijevi védelmi minisztérium arról tájékoztatta Porosenkót, hogy súlyosbodott a donyecki repülőtérért vívott harc. A légikikötő egyelőre az ukrán hadsereg kezén van – közölte kedd éjjel az államfő szóvivője a Facebookon.

Azt is bejelentette, hogy Olekszandr Turcsinov, a Nemzetbiztonsági és Védelmi Tanács elnöke szerdán a keleti területekre látogat.

A kijevi kormány kedden azt állította, hogy reguláris orosz csapatok léptek Ukrajna területére, és rátámadtak egy ukrán útellenőrző posztra a kelet-ukrajnai Luhanszk megyében.

Medián: A többség már Orbánnál alkalmasabb kormányfőnek tartja Magyart 

Medián: A többség már Orbánnál alkalmasabb kormányfőnek tartja Magyart 

Egy év alatt jelentősen romlott Orbán Viktor kormányfői alkalmasságának megítélése, Magyar Péter viszont tömegeket tudott meggyőzni arról, hogy kompetens vezetője lehetne az országnak – derül ki a HVG számára készült Medián-felmérésből. A többség tavaly még Orbánt látta alkalmasabb kormányfőnek, idén viszont már Magyart.