Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A konfliktus békés megoldása felé tett "potenciálisan jelentős lépésnek" minősítette a kelet-ukrajnai harcok befejezéséről kötött minszki megállapodást csütörtökön közleményében a washingtoni Fehér Ház, ám hangsúlyozták: a nehézfegyvereket el kell távolítani a térségből és felszólították Oroszországot, hogy vonja ki onnan katonáit és hadfelszerelését.
"A mai megállapodás igazi próbája annak teljes és egyértelmű végrehajtása lesz, beleértve a harci cselekmények tartós beszüntetését és ukrán ellenőrzés helyreállítását az Oroszországgal közös határon" - szögezte le az amerikai elnöki hivatal, amely sürgette, hogy minden fél tartsa be az egyezségben vállaltakat.
A közlemény szerint "az Egyesült Államokat különösen aggasztja a harcok mai felerősödése, ami nincs összhangban a megállapodást szellemével". A dokumentum méltatta az annak elérése érdekében Merkel német kancellár és Hollande francia elnök által tett erőfeszítéseket.
John Kerry amerikai külügyminiszter kilátásba helyezte, hogy Washington enyhítene azokon a szankciókon, amelyeket a kelet-ukrajnai szakadárok támogatása miatt vezetett be Oroszország ellen, ha Moszkva tiszteletben tartja a két minszki megállapodást.
"Ahogy régóta mondjuk, az Egyesült Államok kész fontolóra venni az Oroszországra vonatkozó szankciók visszavonását, mihelyt maradéktalanul megvalósul a 2014 szeptemberi és a mostani minszki megállapodás" - írta közleményében az amerikai diplomácia vezetője.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.