Líbiában képezték ki a tunéziai múzeumi mészárosokat

A tunéziai terrortámadás két elkövetője Líbiában kapott fegyveres kiképzést a dzsihadisták egyik táborában – közölte a tuniszi kormány csütörtökön. A Hamász palesztin radikális szervezet elítélte a támadást.

  • unknown unknown
Líbiában képezték ki a tunéziai múzeumi mészárosokat

Az észak-afrikai ország belügyminiszterének tájékoztatása szerint a két merénylő még tavaly szeptemberben utazott Líbiába, miután tunéziai mecsetekben beszervezték őket a szélsőségesek.

A rendőrök csütörtökön "elővigyázatosságból" körülkerítették a közszolgálati rádió székházát Tunisz központjában, miután terrorfenyegetéseket kaptak – jelentette be a társaság vezetője. Az AFP francia hírügynökség helyszíni tudósítója arról számolt be, hogy a rendfenntartó erők lezárták a forgalmat a környéken.

A terroristák szerdán támadták meg a tuniszi Bardo Múzeumot, ahol több száz turista volt éppen. A lövöldözésben huszonhárom ember meghalt, legalább negyvenheten megsebesültek. A biztonsági erők a szerdai túszszabadító akcióban lelőtték a két merénylőt.

A Gázai övezetet irányító Hamász palesztin radikális szervezet csütörtök este kiadott közleményében elítélte a támadást, "az emberiség és a baráti Tunézia elleni bűncselekménynek nevezte azt". Az Izrael és az Egyesült Államok által terrorista szervezetnek tekintett Hamász rendre elítéli az Iszlám Állam akcióit.

A tuniszi Bardo Múzeum megtámadása több mint egy évtizede a legsúlyosabb merénylet volt az észak-afrikai országban, amely négy évvel az autokrata rendszer megdöntése után befejezte az átmenetet a demokráciába.

Egyelőre nem tudni, hogy a Bardo Múzeumban lelőtt két terrorista melyik erőszakos csoporthoz tartozott, az Iszlám Állam azonban néhány órával korábban magára vállalta a merényletet.

Dr. Reiserként írtak bele a Stranger Thingsbe – Paul Reiser a HVG-nek

Dr. Reiserként írtak bele a Stranger Thingsbe – Paul Reiser a HVG-nek

Azokat, akik csak a Stranger Thingsből ismerik, összezavarná, hogy miket művelt a karrierje kezdetén Paul Reiser. Korábbi rajongóit például azzal lepte meg, hogy feltűnt az Aliens gonoszaként. A veterán komikussal pályafutása cikkcakkjairól, Jerry Seinfeldről, Lisa Kudrow-ról és Eddie Murphyről is beszélgettünk. És arról is, miért tartotta hülyeségnek a Jóbarátokat.