Ahogy várni lehetett, elmaradt az áttörés Trump és Putyin csúcstalálkozóján
Az orosz elnök, aki alig négy órát töltött az USA területén, már el is utazott Moszkvába.
A náci időkben elrejtett aranyérmékre bukkant egy német kincskereső az alsó-szászországi Lüneburg környékén.
A férfi azonnal tájékoztatta az illetékes régészeti hivatalt. Az ezt követő tudományos feltáráson 217 aranyérme került napvilágra, amelyeket két, kátránylemezzel védett zacskóban rejtettek el valamikor a második világháború idején.
A tartomány örökségvédelmi hivatala szerint erre enged következtetni, hogy a két tasakot a berlini birodalmi bank pecsétjével zárták le, amelyen birodalmi sas és horogkereszt is látható. A látványos leletet a tervek szerint jövő kedden mutatják be a lüneburgi múzeumban.
A szerencsés kincskereső képzett, regisztrált, de amatőr kereső volt. Németországban minden fémdetektorral kutakodó hobbirégésznek hatósági engedélyre van szüksége a kincskereséshez.
Az orosz elnök, aki alig négy órát töltött az USA területén, már el is utazott Moszkvába.
Az együttműködés fontosságát hangsúlyozta Vlagyimir Putyin orosz és Donald Trump amerikai elnök is a pénteki alaszkai orosz-amerikai csúcs után tartott sajtótájékoztatón, ám részleteket egyikük sem árult el. Trump viszont már Vlagyimirnek hívja a „nagyszerű politikusnak” nevezett orosz vezetőt.
A szakemberek érdeklődve figyelték, miként viselkedik az amerikai és orosz elnök a tárgyalásuk előtt.