Kivégzett egy norvég és egy kínai túszt az Iszlám Állam

"Kivégezve, miután a hitetlen nemzetek és szervezetek cserbenhagyták őket" – ez áll azokon a képeken, amiket a terrorszervezet közölt bizonyítékul arra, hogy kivégezték két túszukat, akikért korábban váltságdíjat követeltek.

  • MTI MTI
Kivégzett egy norvég és egy kínai túszt az Iszlám Állam

Az Iszlám Állam terrorszervezet kivégzett egy norvég és egy kínai túszt, akikért két hónapja válságdíjat követeltek – írták a dzsihadisták Dábik című internetes magazinjában szerdán.

Az angol nyelvű magazin egy korábbi számában az IÁ már jelentetett meg képeket a túszokról és azzal fenyegetett, hogy megöli őket, ha nem kapnak válságdíjat értük.

Az aktuális kiadás egyik oldalán újabb 12 képet közöltek, amin valószínűleg a kivégzett túszok holttestei voltak láthatóak. A képekhez felirat is tartozik, amiben az áll: "kivégezve, miután a hitetlen nemzetek és szervezetek cserbenhagyták őket".

Az áldozatokat a szélsőségesek korábban a 48 éves Ole Johan Grimsgaard-Ofstadként és az 50 éves Fan Csinghuiként azonosították. Csinghui szabadúszó tanácsadóként dolgozott. Egyelőre nem tudni mikor és hol esett a két férfi a szélsőségesek fogságába.

Percről percre híreinket itt találja!

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?