Szlovákia beelőzött, benyújtotta keresetét a menekültkvóta ellen

Szlovákia az Európai Bíróságon támadta meg szerdán a menekültkvóta ötletét.

  • MTI/hvg.hu MTI/hvg.hu
Szlovákia beelőzött, benyújtotta keresetét a menekültkvóta ellen

Szlovákia keresetet nyújtott be szerdán az Európai Bírósághoz (ECJ) azon európai uniós döntés ellen, amelynek értelmében 120 ezer menedékkérőt szétosztanának az uniós tagországok között – jelentette be Robert Fico miniszterelnök Pozsonyban. 

A menedékkérők újraelosztásáról szóló döntést az unió belügyminiszterei – minősített többségi szavazással – szeptember 23-án hagyták jóvá.

Magyarországon jelenleg még nagyban zajlik a Fidesz aláírásgyűjtése a témában, de törvény rögzíti, hogy a magyar állam az Európai Bíróságon támadja meg a kvótarendszert.

Szlovák rendőrök érkeztek az ősszel, besegíteni a menekültválságba
MTI / Szigetváry Zsolt

Pozsony a szerdán iktatott keresetben az uniós döntés érvénytelenítését, valamint a perrel járó költségek megtérítésének jóváhagyását kéri a luxembourgi székhelyű bíróságtól


.