Mária Terézia az asztalra csapott, az oroszok segítettek, a Szent Jobb hazatért
Így vált kiemelt egyházi és állami ünneppé augusztus 20.
Több mint 127 ezer venezuelai ment át vásárolni Kolumbiába azóta, hogy a két ország a hét végén újra megnyitotta közös határát.
A határt öt helyen nyitották meg újra szombaton, ezt követően pedig majdnem ugyanannyian érkeztek Venezuelából Kolumbiába, mint ahányan az idei év első hét hónapjában.
A fő belépési pont a Simón Bolívar nemzetközi hídon van, ahol három nap alatt több mint 84 ezer venezuelai állampolgár ment át Kolumbiába, köztük 46 ezer csak szombaton, hogy felkeresse a Norte de Santander megyében található Cúcuta városát – közölte a migrációs szolgálat.
Egy venezuelai őrjárat ellen elkövetett állítólagos kolumbiai katonai támadást követően Venezuela és Kolumbia 2015 augusztusában lezárta közös határát, hogy felvegye a harcot a csempészettel szemben.
Venezuela jelenleg súlyos politikai és gazdasági válsággal küzd, amely komoly élelmiszerhiányt okoz az országban, ezért sok venezuelai szeretne átmenni Kolumbiába, hogy beszerezze az elsődleges szükségleti termékeket, élelmet, gyógyszereket és más árucikkeket.
A működő öt határátkelő naponta 15 órán keresztül tart nyitva. A kolumbiai hatóságok szerint az országba érkező venezuelaiak nagy része az átkelők bezárása előtt visszatér hazájába.
Így vált kiemelt egyházi és állami ünneppé augusztus 20.
Az amerikai titkosszolgálat több helyszínt is felmért a találkozó lehetséges helyszíneként.
Egy biztonsági őr nekihajtott a kocsijának Hatvanpusztán, de az őr autója borult fel.