Rekorösszeget nyert egy nyugdíjas

Az orosz asszony majdnem elszalasztotta a nyereményt.

  • MTI / hvg.hu MTI / hvg.hu
Rekorösszeget nyert egy nyugdíjas

 A Voronyezs mellett élő 63 éves Natalja Vlasszova majdnem lemaradt az oroszországi lottózás történetének eddigi legnagyobb nyereményéről: a szelvényt ugyanis unokájára bízta, aki nem jól ellenőrizte a rajta szereplő számokat.


 A nő csak akkor szembesült a szerencséjével, amikor bő egy héttel később a hírekben hallotta, hogy abban a régióban keresik a rekordnyeremény gazdáját, amelyikben ő is lakik. Akkor saját kezűleg ellenőrizte a szelvényt és alig hitte el, amit látott - a nyertes számokat.


 Nyugat-európai vagy amerikai mércével nézve egyébként az orosz rekordnyeremény - mintegy 500 millió rubel - nem számít óriásinak, a 60 ezer forintnak megfelelő átlagnyugdíj összegéhez képest azonban rengeteg pénz. 


 Natalja Vlasszova elmondta, hogy a nyeremény egy részét jótékony célokra fordítja.

 

Kádár Tamás: Nincs jó válasz

Kádár Tamás: Nincs jó válasz

Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.