Az osztrák kancellár elfogadta Lázár bocsánatkérését

"Jó és fontos jelzésként" értékelte a Miniszterelnökséget vezető Lázár János Bécsben forgatott videójával kapcsolatos csütörtöki "bocsánatkérését és magyarázatát" az osztrák kormányfő az APA hírügynökség szerint.

  • MTI MTI
Az osztrák kancellár elfogadta Lázár bocsánatkérését

"Szomszédok között udvarias hangnemet kell ápolni, és a lehető legszorosabban együtt kell működni" - idézte Sebastian Kurz kancellárt az osztrák hírügynökség.
 

Az APA-hoz eljuttatott közleményében a néppárti politikus hangsúlyozta, hogy kapcsolataik Magyarországgal kitűnőek, és az illegális migráció elleni küzdelemben egyezik a két ország álláspontja.
 

Az osztrák hírügynökség felidézte, Lázár János előzőleg csütörtöki budapesti sajtótájékoztatóján, miután beszélt osztrák kollégájával, Gernot Blümel kancelláriaminiszterrel, azt mondta, nem akarta megbántani a bécsieket. Mint fogalmazott, a bevándorlás következményeire és hatásaira akart rávilágítani a kedden Bécsben készült, a bevándorláshelyzettel kapcsolatos Facebook-videójával.
 

Az APA jelentése szerint Gernot Blümel világossá tette, hogy "függetlenül a Magyarország és Ausztria közötti jó kétoldalú kapcsolatoktól, nem elfogadhatók az ilyen kijelentések".

Mandalórik, ragadozók, mutánsok, kalózok – több tízmilliárd dolláros iparág a cosplay, és messze még a csúcs

Mandalórik, ragadozók, mutánsok, kalózok – több tízmilliárd dolláros iparág a cosplay, és messze még a csúcs

Továbbra is tömegeket vonz Budapesten is, hogy belebújjanak kedvenc mesefigurájuk bőrébe, és egy-egy napra elszórakoztassák egymást a hasonszőrűekkel. A budapesti Comic Conon jártunk, ahol sorjáztak a lelkes kezek által készített páncélok és jelmezek, felbukkant az összes várható figura, összességében mégis a kalózok hagyták a legmélyebb nyomot. Olyan terepet jártunk be, amely minden érintett megelégedésére rohamosan fejlődik.