"Bárki, aki emberi életeket veszélyeztet, nemcsak szégyenteljesen és erkölcsileg elítélendően viselkedik, hanem bűncselekményt követ el. Véleményem szerint ez emberiesség elleni bűn, és nemzetközi bíróság előtt kell felelni érte" – fogalmazott Nápoly polgármestere, Luigi De Magistris az Euronews szerint azt követően, hogy Matteo Salvini belügyminiszter nem engedte kikötni a menekültekkel teli Aquarius hajót az olasz partoknál.
Leoluca Orlando arról beszélt, hogy európai polgárként és Palermo polgármestereként is panaszt fog benyújtani a tartományi bíróságnál az európai államok és az olasz kormány büntetőjogi felelősségével kapcsolatban.
"Nem tudom, hogy ez egy mostani törvényszék előtt fog-e történni, de bekerül majd a történelemkönyvekbe, és nagyszüleinktől eltérően mi nem mondhatjuk majd azt az unokáinknak, hogy nem tudtunk róla" – magyarázta.
Szijjártó Péter kedden egyeztetett Salvinivel, a magyar külügyminiszter pedig üdvözölte az olaszok terhes anyákkal, gyerekekkel, kísérő nélküli kiskorúakkal való keménykedését.