Kitört a zavargás Portlandben a Rittenhouse-ítélet miatt

Kétszázan zavarogtak, egyelőre feloszlatták őket.

  • hvg.hu hvg.hu
Kitört a zavargás Portlandben a Rittenhouse-ítélet miatt

George Floyd halála

Rég nem látott tiltakozási hullámot okozott egy rasszista rendőri túlkapás az USA-ban. A rendőri intézkedés közben meghalt afroamerikai George Floyd haláltusájáról készült videó futótűzként terjedt a neten, zavargásokat váltva ki Minneapolisban és több más városban. Floyd szimbólumává vált a Black Lives Matter jogvédő mozgalomnak, újra napirendre emelve az intézményes rasszizmus problémáját.

Erőszakos tüntetők zavargást kezdtek Oregonban, Portland városában Kyle Rittenhouse felmentő ítélete után - írják az amerikai lapok. Rittenhouse két embert lőtt agyon, egy harmadikat pedig megsebesített a tavalyi, George Floyd halála után kitört zavargásokban. Az ítélet szerint jogos önvédelemből cselekedett

A mintegy kétszáz tüntető ablakokat és kirakatokat zúzott be, és kövekkel dobálták a rendőröket. A rendőrség szerint arra is kszültek, hogy felgyújtsák a bíróság épületét, ahol egyben a rendőrkapitányság is található.

A rohamrendőrök könnygázt és egyéb tömegoszlató eszközöket is bevetettek, mire a tüntetők szétszóródtak. A rendfenntartók egyelőre készültségben maradnak.

Kádár Tamás: Nincs jó válasz

Kádár Tamás: Nincs jó válasz

Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.