Több mint húsz halottja van egy terrortámadásnak Maliban

Egy iszlamista terrorszervezethez köthető a támadás, drónokkal és tüzérségi fegyverekkel is rendelkeztek.

  • MTI
Több mint húsz halottja van egy terrortámadásnak Maliban

Legkevesebb huszonegy ember, köztük négy civil és tizenhét katona vesztette életét egy terrortámadásban Maliban – jelentette be a nyugat-afrikai ország katonasága.

A katonaság szerint a támadás a Nagy-Szaharai Iszlám Állam (ISGS) nevű iszlamista terrorszervezethez köthető. A vasárnap délután, az ország keleti részén, Tessitben történt terrortámadás során huszonketten megsebesültek, kilenc mali katonát pedig még keresnek.

A katonaság legalább hét támadót megölt, azonban az „összetett és koordinált” támadásban a fegyveresek több járművet és katonai felszerelést megrongáltak. A fegyveres csoport a katonaság jelentése szerint drónokkal és tüzérségi fegyverekkel is rendelkezett.

Maliban a politikai instabilitás miatt egyre gyakoribbak az efféle támadások; a legutóbbi, tavaly májusi puccs óta katonai junta irányítja az országot, amely egyre kevésbé együttműködő a Bamakót korábban a terrorizmus elleni küzdelemben támogató nyugati hatalmakkal.

Képünkön 2021-ben gyakorlatozó katonák láthatók Maliban.

Ez a nagy különbség Putyin és Trump gondolkodása között

Ukrajna ügyében a következő csata Trump fejében játszódik le, ám ha Amerika enged az oroszoknak, az a legbiztosabb út a következő háborúhoz. Egy német elemzés szerint Kijev számára veszedelmes lenne egy közös csúcstalálkozó is Trumppal és Putyinnal, főleg, ha Budapesten tárgyalnának. Nemzetközi lapszemle.