Az ukrán elnöki tanácsadó, Olekszij Aresztovics szerint az orosz–ukrán háború patthelyzetbe került, amit az is mutat, hogy az orosz erők képtelenek jelentősebb eredményt elérni. Aresztovics arról is beszélt a Guardian szerint, hogy a megszállók több régióban is próbáltak előrenyomulni, de ez csak minimálisan sikerült. Hozzátette: néhány esetben az ukrán erők is előrébb jutottak.
Az ukrán haderő szerint az oroszok sikertelenségét jelzi az is, hogy a Krímben állomásoztatott harci eszközök közül többet is visszább vontak, hogy csökkentsék az ellentámadásból származó károkat. Közben Vlagyimir Putyin orosz elnök leváltotta a fekete-tengeri flotta parancsnokát.
A Guardian arról is ír, hogy rövidesen kínai katonák utaznak Oroszországba, hogy részt vegyenek az utóbbi által rendezett hadgyakorlaton, amiben mások mellett India és Fehéroroszország is érintett. A hadgyakorlat augusztus 30-án kezdődik, és szeptember 5-ig tart. A kínai védelmi minisztérium állította: az eseménynek nincs köze a jelenlegi nemzetközi helyzethez.
Háború Ukrajnában
Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.