Rakéta végzett a herszoni területi közigazgatás orosz vezetőhelyettesével

Alekszej Katyerinicsev augusztustól szolgált Ukrajnában.

  • hvg.hu hvg.hu
Rakéta végzett a herszoni területi közigazgatás orosz vezetőhelyettesével

Háború Ukrajnában

Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.

A Herszoni terület katonai és polgári közigazgatásának helyettes-vezetője, Alekszej Katyerinicsev életét vesztette egy a várost ért ukrán rakétatámadásban – közölte hivatala a RIA Novosztyival.

Katyerinicsevnek nem volt túl sok köze Ukrajnához, mint azt az orosz portál is írja, a Moszkvától északkeletre található Jaroszlavli területen született, a Volga-menti Ribinszkben és az FSZB Akadémiáján kapott határőrtiszti és terrorelhárítói képzést. A mellékelt képen Katyerinicsev ezredesi rangjelzéseket visel és a Rendkívüli Helyzetek Minisztériumának alárendeltségébe tartozik. A tárca közlése szerint korábban Kalinyingrádban szolgált.

Az orosz–ukrán háború eseményeit követő hírfolyamunkat alább találja:

A megszállt területeken szolgálnak majd a mozgósítottak, akadozik az orosz csapatok egészségügyi ellátása - háborús híreink

Az orosz védelmi minisztérium bejelentése szerint a bevonultatott katonák a területek ellenőrzése és védelme mellett tartalékként és erősítésként fognak szolgálni. Az elsősegélykészletekben jelentkező hiány nagyban hozzájárul a csapatok körében tapasztalható alacsony morálhoz.