Nagyon várja a világ a bombahíreket a kis, modulárisan építhető atomerőművekről
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
Hárman meghaltak és ketten megsérültek a lövöldözésben. Az elkövető is diákja volt az egyetemnek.
A Virginiai Egyetem charlottesville-i campusán történt lövöldözés helyi idő szerint vasárnap éjjel. Az egyetem egy hallgatója nyitott tüzet, három embert megölt, kettőt megsebesített.
A New York Times tudósítása szerint az elkövető, Christopher Darnell Jones Jr. még szabadlábon van, „fegyvere van és veszélyes”. A rendőrség körözést adott ki ellene.
The UVA Police Department is looking for Christopher Darnell Jones regarding the shooting incident that occurred on the grounds of the University of Virginia. Call 911 if seen, do not approach. pic.twitter.com/mKcxF6ksxw
— UVA Police Department (@UVAPolice) November 14, 2022
Az intézmény diákönkormányzatának küldött e-mailben az egyetem alelnöke azt kérte, hogy minden diák keressen biztonságos búvóhelyet a campuson, és maradjon is ott. A lap úgy tudja, hogy már kilenc órája nem hagyhatják el a búvóhelyüket az emberek, akik éjjel óta várják, hogy a rendőrök elfogják a szökésben lévő lövöldözőt. Beszámolók szerint az emberek az akadémiai épületekben, a könyvtárakban ragadtak.
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
A Tisza elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul mindezt több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.
A humorista szerint a miniszterelnök hazudik, amikor azt mondja, hogy számíthatnak rá a kárpátaljai magyarok.