Háború Ukrajnában
Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Légvédelmi szirénákra keltek hajnali kettőkor a kijeviek, miután a várost újabb orosz dróntámadás érte – írja a Guardian. Az ukrán fővárosban több robbanást és a működésbe lépő légvédelmi fegyverek hangjait is hallani lehetett. A terület kormányzója, Olekszij Kuleba a Telegramon arról tájékoztatta a polgárokat, hogy a főváros éppen dróntámadás alatt áll. Néhány órával később már arról írt, hogy az oroszok a város infrastruktúráját támadták, polgári áldozatok nélkül.
A kijevi katonai körzet parancsnoksága azóta közölte, hogy a támadást öt iráni Shahed drón hajtotta végre és ezek mindegyikét lelőtte az ukrán légvédelem, ám az egyik drón így is rázuhant egy közigazgatási épületre a Holosziejvszkij kerületben részlegesen megrongálva azt, illetve a robbanás környező lakóépületek ablakait is betörte.