Mintha fél Magyarország a levegőben lenne: 4,5 millióan repültek egy nap alatt Indiában

Április 30-án dőlt meg a rekord 4,56 millió utassal.

  • hvg.hu hvg.hu
Mintha fél Magyarország a levegőben lenne: 4,5 millióan repültek egy nap alatt Indiában

Rekordot döntött India belföldi légi forgalma: április 30-án 4,56 millió utas repült egyetlen nap alatt az országban – írjaBBC.

Indiában országszerte 2978 járat szállt fel egyetlen nap alatt. Az idei első három hónapban pedig már több mint 37,5 millió utast szállítottak a belföldi légitársaságok. Ez a tavalyi repülési adatokkal összehasonlítva, 51,7 százalékos növekedést jelentett.

Jyotiraditya Scindia légiközlekedési miniszter a Twitteren kommentálta a rekordot: "A Covid-járvány után egekbe szökő belföldi utasforgalom India gyors gazdasági fejlődését tükrözi."

A koronavírusjárvány kitörését követő két évig nem volt növekedés, így most a felhalmozott kereslet hógolyószerű növekedését láthatjuk" – mondta Mark Martin, légiközlekedési elemző a BBC-nek. Hozzátette, hogy Indiában a légi forgalom jellemzően az ország GDP-jének kétszeresével nő, mivel Ázsia harmadik legnagyobb gazdaságában nő a rendelkezésre álló jövedelem is.

India egyébként 81,6 százalékos töltöttségi mutatójával is az élen jár, olyan országokkal összehasonlítva, mint az Egyesült Államok, Kína, Japán, Ausztrália és Brazília.

Az egészséges fellendülés ellenére azonban az ágazat továbbra is szenved számos probléma miatt, többek között a magasabb üzemanyagárak, a dollárral szemben leértékelődő rúpia és bizonyos repülőgépek hajtómű problémái miatt.

A borítókép illusztráció.

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Budapesten is kitart a jó minőség mellett Wolfgang Puck és fia, Byron Lazaroff-Puck – deklaráltan meg is kérik az árát. A világ egyik legismertebb séfje ma is töretlenül aktív a globális étteremhálózatának ügyeiben, de a Spago éttermeket már fiára bízza. Apát és fiát a menü összeállításáról, az öröklés terhéről, egymással való viszonyukról és arról is kérdeztük, milyen kést használnak. Arról is szó esett, hogy miben erősek a budapesti piacok.